Gece Modu

Bu yazı, Evrim Ağacı'na ait, özgün bir içeriktir. Konu akışı, anlatım ve detaylar, Evrim Ağacı yazarı/yazarları tarafından hazırlanmış ve/veya derlenmiştir. Bu içerik için kullanılan kaynaklar, yazının sonunda gösterilmiştir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Evrim Ağacı'nı yeterince uzun süredir takip eden okurlarımız, kişi ve kurumların keyfine göre çektiğimiz sıkıntıları bilecektirler. Birilerinin paşa gönlü öyle ister, YouTube toptan erişime kapatılır; Mark efendinin kafasına eser (şu anda olduğu gibi), sayfaların videolarının sadece belli bir kısmı sayfadan erişilebilir olur, diğerleri aslında halen yüklü olsalar da erişilemez haldedir ve gösterilmez. 

Bu çok uzun bir süredir canımızı sıkıyordu ve sonunda kolları sıvayarak bu sorunu çözdü. Çünkü birilerinin rahatsızlığı ya da şirket politikası, halkın bilime ve bilgiye ulaşması önünde engel olamamalıdır. Bu, İnsan Hakları'nın en temel kurallarına aykırıdır (tabii takan kim diye sormak lazım İnsan Hakları'nı bu devirde...).

Artık kendi video veri tabanımızı oluşturuyoruz. Böylece ne YouTube'a, ne de Facebook'a ihtiyacımız olacak. Gerekli altyapıyı bugün itibariyle tamamladık. Bazı pürüzler deneyimleyebilirsiniz, onları da zamanla çözeceğiz. Şu anda sadece 2 video kendi veri tabanımıza taşındı, dolayısıyla halen YouTube'dan çektiğimiz videolarla karşılaşacaksınız, zamanla bunlar ortadan kalkacaktır. Ancak bilim videolarına ve kendi yapımlarımıza, video içi reklamlarla uğraşmaksızın ve engel sorunuyla karşılaşmaksızın ulaşmanız artık mümkün olacak! 

Umuyoruz tüm bilimseverlere ve okurlarımıza faydalı olacaktır. 

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 0
 • Tebrikler! 0
 • Bilim Budur! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 23/01/2020 18:40:52 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/2835

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hepimiz birbirimize biyolojik olarak, Dünya'ya kimyasal olarak, Evren'e atomik olarak bağlıyız. Evrenin içerisindeyiz, Evren de bizim içimizde...”
Neil deGrasse Tyson
Geri Bildirim Gönder