Gece Modu

Bu yazı, Evrim Ağacı'na ait, özgün bir içeriktir. Konu akışı, anlatım ve detaylar, Evrim Ağacı yazarı/yazarları tarafından hazırlanmış ve/veya derlenmiştir. Bu içerik için kullanılan kaynaklar, yazının sonunda gösterilmiştir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Evrim Ağacı'nın Makale Arşivi, Türkiye'nin en kapsamlı bilim arşivlerinden birisidir. Arşivimizi diğer bilim arşivlerinden ayıran özellik, evrimsel biyoloji odaklı olması ve statik (sabit) içerikte olmamasıdır. Makalelerimiz sürekli olarak gözden geçirilmekte, güncellenmekte, geliştirilmekte ve yeniden yayınlanmaktadır. Bu sayede bilime dair en güncel bilgilere eriştiğiniz garanti edilmektedir.

Bu durum, arşivimizi toplu olarak indirmeyi güçleştirmektedir. Çünkü arşiv değiştiğinde, indirme bağlantılarındaki dosyaların da güncellenmesi gerekmektedir - ki bu, aşırı meşakkatli bir iştir. Buna rağmen, bazı zamanlar okurlarımız gerek PDF, gerekse de başka formatlarda arşivimizi yedekleyerek bizlere ulaştırmaktadır.

İşte bu konuda kapsamlı bir çaba gösteren son okurumuz, sevgili Anıl Keskin olmuştur. Tüm arşivimizi EPUB formatında yedekleyerek sizlerin beğenisine sunmuştur. Bize de aktarmak düşer... Böylelikle, e-okuyucular kullanarak arşivimizi yanınızda taşımanız mümkün olacaktır.

Arşive buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Lütfen unutmayın ki bu EPUB arşivi, sadece oluşturulduğu güne kadar (1 Ocak 2016 itibariyle) günceldir. Arşivdeki yazıların güncel hallerine ulaşmak için sitemize girip oradan okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Sevgili Anıl Keskin'e en içten teşekkürlerimizi sunar, tüm okurlarımıza iyi okumalar dileriz! 

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 1
 • Tebrikler! 2
 • Bilim Budur! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 01/04/2020 19:41:46 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/4100

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bazı problemler öyle karmaşıktır ki, bilge biri onlar hakkında kararsız kalma hakkını kullanmalıdır.”
Anonim
Geri Bildirim Gönder