Tüm Reklamları Kapat
Yamaha Motor Global
Fragmanı İzle

Yamaha Motor Global

@YamahaMotorGlobal
Youtube Kanalı
2015
EA Puanı
Puanlanmadı
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Yamaha Motor Co., Ltd. (ヤマハ発動機株式会社, Yamaha Hatsudōki Kabushiki-gaisha), Japon çok uluslu bir şirkettir ve motosikletler, tekne ve dıştan takmalı motorlar gibi diğer motorlu ürünlerin yanı sıra deniz ürünleri üretmektedir. Şirket 1955 yılında Yamaha Corporation'dan (ancak Yamaha Corporation hala 2019'da %9.92 ile en büyük özel şirket hissedarıdır) ayrılması ile kurulmuş olup, merkezi Japonya'nın Iwata, Shizuoka şehrinde bulunmaktadır. Şirket, 2012 yılı itibarıyla 109 konsolide yan kuruluş aracılığıyla geliştirme, üretim ve pazarlama işlemlerini yürütmektedir.

Şirketin kurucusu ve ilk başkanı Genichi Kawakami liderliğinde, Yamaha Motor 1955 yılında müzik aleti üreticisi Yamaha Corporation'dan ayrılarak ilk ürünü olan YA-1 125cc'lik motosikletin üretimine başladı. Hızla başarılı oldu ve sınıfında 3. Fuji Dağı Tırmanış Yarışı'nı kazandı.

Şirketin ürünleri arasında motosikletler, scooter'lar, motorlu bisikletler, tekneler, yelkenli tekneler, kişisel su taşıtları, yüzme havuzları, yardımcı tekneler, balıkçı tekneleri, dıştan takmalı motorlar, 4 tekerlekli ATV'ler, rekreasyonel arazi araçları, go-kart motorları, golf arabaları, çok amaçlı motorlar, elektrikli jeneratörler, su pompaları, kar motorları, küçük kar atıcıları, otomobil motorları, yüzey montaj makineleri, akıllı makineler, endüstriyel kullanım için insansız helikopterler, tekerlekli sandalyeler ve kasklar yer almaktadır. Şirket, çeşitli ürünlerin ithalatı ve satışı, turizm işletmelerinin geliştirilmesi ve boş zaman, eğlence tesisleri ve ilgili hizmetlerin yönetimiyle de ilgilenmektedir. Yamaha'nın motosiklet satışları dünya genelinde ikinci sıradadır ve su taşıtı satışında dünya lideridir.
YouTube kanalı açıklaması:
Yamaha Motor Global Web Sitesinin Resmi YouTube Kanalı.
Yamaha Motor Co., Ltd. (ヤマハ発動機株式会社, Yamaha Hatsudōki Kabushiki-gaisha), Japon çok uluslu bir şirkettir ve motosikletler, tekne ve dıştan takmalı motorlar gibi diğer motorlu ürünlerin yanı sıra deniz ürünleri üretmektedir. Şirket 1955 yılında Yamaha Corporation'dan (ancak Yamaha Corporation hala 2019'da %9.92 ile en büyük özel şirket hissedarıdır) a ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
20 Ağustos 2015
Kanal Kategorisi
Otomobiller ve Araçlar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close