Eser Ekle İnceleme Ekle
Alıntı & Aforizma Ekle
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
WWE - World Wrestling Entertainment (Dünya Güreş Eğlencesi)
Fragmanı İzle

WWE - World Wrestling Entertainment (Dünya Güreş Eğlencesi)

@WWE
Youtube Kanalı
2007
EA Puanı
10.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
World Wrestling Entertainment, Inc. (veya bilinen adıyla WWE), Amerikalı profesyonel güreş eğlence şirketidir ve bununla birlikte; film yayınları, müzikler ve halka yapılan genel ürün satışları yapmaktadır. WWE, 1952 yılında Jess McMahon ile Toots Mondt tarafından "Capitol Wrestling Corporation" adıyla kuruldu. 2014 yılından itibaren, yılda 300'den fazla program gerçekleştirmekte ve 150'den fazla ülkede, yaklaşık 36 milyon izleyiciyle dünyanın en büyük profesyonel güreş şirketi olarak kabul edilmektedir. Şirketin ana bina merkezi, Stamford, Connecticut'ta yer alırken; New York, Los Angeles, Londra, Şanghay, Tokyo, Singapur, Münih, Mumbai ve Meksiko şehirlerinde de diğer ofis binaları yer almaktadır.

Diğer profesyonel güreş şirketleri gibi; WWE'de de senaryolar, tamamen spor müsabakası amacıyla yazılmaktadır ve bununla birlikte hareketlerin doğru şekilde gerçekleştirilememesi ve hareketlerin gerçek olduğu için genellikle yaralanma ve ölüm ve sakatlanma riskleri bulunmaktadır. WWE'nin sahibi Vince McMahon, 1989 yılında; ilk atletik komisyon vergisini önlemek için karar almıştır. WWE, kendini 1980'li yıllardan beri halka "spor eğlencesi" olarak sunmaya çalışmaktadır ve şirketin gelir elde etmesi için ürünler satmaya başlamıştır.

Stephanie McMahon, şu an şirketin geçici başkanı ve CEO'su konumundadır. Şirketin kurucusu Vince McMahon eşi Linda, çocukları Shane ile Stephanie ve damadı Paul Levesque'den oluşan (bilinen adıyla Triple H), McMahon ailesi şirketin 70%'lik öz kaynağına ve 96%'lık oy gücüne sahiptir. Ağustos 2014'te; Eminence Capital şirketiyle devam etmekte olan bir sorun nedeniyle, New York merkezli şirkete WWE'nin 9.6%'lık hissesini vermiştir ve McMahon ailesi, şu an WWE'nin 90.4%'lük bir hissesine sahiptir.

Şirket, tam olarak 21 Şubat 1980 tarihinde kurulmuştur ve daha önce, 1979 yılında Güney Yarmouth, Massachusetts'ta kurulan Titan Sports adıyla bilinmektedir. Capitol Wrestling Corporation'ın ismi; 1982 yılında World Wrestling Federation, WWF olarak değişti. Daha sonra ismi; 1998 yılında World Wrestling Federation, Inc., ardından 1999 yılında World Wrestling Federation Entertainment, Inc. ve son olarak, 2002 yılında ise World Wrestling Entertainment, Inc. olarak değiştirilmiştir.

2011 yılından beri, şirketin sadece yasal adı değişse de, şirket; yine "WWE" ismi olarak kendini tanıtmaya devam etmektedir.

YouTube kanalı açıklaması:
WWE'nin YouTube kanalı, WWE orijinal programlarını ve özel içeriklerini izlemeniz için bir numaralı yerdir!

Tüm sevdiğiniz WWE Süperstarlarının videolarını, Raw, SmackDown, NXT gibi canlı gösterilerin arkasındaki gelişmeleri ve Top 10, List This, WWE's The Bump gibi orijinal programları izleyebilirsiniz!

Abone olun - https://goo.gl/2YO0Is

ABD'de Peacock'ta WWE'yi izleyin: https://pck.tv/2PIAQJI ve diğer her yerde WWE Network'te: http://wwe.yt/wwenetwork.
World Wrestling Entertainment, Inc. (veya bilinen adıyla WWE), Amerikalı profesyonel güreş eğlence şirketidir ve bununla birlikte; film yayınları, müzikler ve halka yapılan genel ürün satışları yapmaktadır. WWE, 1952 yılında Jess McMahon ile Toots Mondt tarafından "Capitol Wrestling Corporation" adıyla kuruldu. 2014 yılından itibaren, yıl ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
11 Mayıs 2007
Kanal Kategorisi
Eğlence
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tanıtım Videosu
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Gündem
Bağlantı
Ekle
Soru Sor
Stiller
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close