Tüm Reklamları Kapat
Whose Life Is It Anyway?
Fragmanı İzle

Whose Life Is It Anyway?

Film
1981
EA Puanı
10.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Bir heykeltıraş olan Ken Harrison’ın, bir trafik kazası sonucu boyundan aşağısı felç olması ve yaşamak istememesi üzerine yaşadıklarını anlatıyor. Ken, hastanede kendisine yardımcı olan doktorlar, hemşireler ve avukatlarla arkadaşlık kuruyor. Ancak hastane yönetimi, Ken’in ötenazi talebini reddediyor. Ken, kendi hayatı üzerindeki hakkını savunmak için mahkemeye başvuruyor. Film, Ken’in ölüm ve yaşam arasındaki seçimini, duygusal ve hukuki mücadelesini, ve etrafındaki insanların tutumlarını gözler önüne seriyor.
Bir heykeltıraş olan Ken Harrison’ın, bir trafik kazası sonucu boyundan aşağısı felç olması ve yaşamak istememesi üzerine yaşadıklarını anlatıyor. Ken, hastanede kendisine yardımcı olan doktorlar, hemşireler ve avukatlarla arkadaşlık kuruyor. Ancak hastane yönetimi, Ken’in ötenazi talebini reddediyor. Ken, kendi hayatı üzerindeki hakkını savunmak i ... Daha fazla göster
Oyuncu
Richard Dreyfuss John Cassavetes Christine Lahti Tümü
Yönetmen
John Badham
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
02 Aralık 1981
Film Süresi
1 saat 59 dakika
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Ödüller 9 ödül ve 12 adaylık
Ülke ABD (Amerika Birleşik Devletleri)
Türler Komedi, Dram
Gişe Hasılatı (Dünya Geneli) $8,206,145
Prodüksiyon Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), SLM Production Group
IMDb Puanı 7.3/10
Rotten Tomatoes 70%
Fragman
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close