Tüm Reklamları Kapat
Volvo Cars
Fragmanı İzle

Volvo Cars (Volvo Personvagnar)

@VolvoCars
Youtube Kanalı
2008
EA Puanı
Puanlanmadı
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Volvo Cars (İsveççe: Volvo personvagnar, şirket logosunda VOLVO olarak stilize edilir), Torslanda, Gothenburg'da merkezi bulunan lüks araçların çok uluslu bir İsveçli üreticisidir. Şirket SUV'lar, station wagon'lar ve sedanlar üretmektedir. Şirketin ana pazarlama argümanları güvenlik ve İsveç mirası ve tasarımıdır.

Volvo Cars, ağır kamyonlar, otobüsler ve inşaat ekipmanı üreten eski ana şirketi AB Volvo'dan ayrı bir şirkettir ve 1999'da AB Volvo, otomobil bölümü Volvo Cars'ı Ford Motor Company'ye sattığında ayrılmıştır. 2010'da, Ford zarar eden Volvo Cars'ı Geely şirketine sattı. Volvo Cars, 2021 yılında Nasdaq Stockholm borsasında halka açıldı, ancak Geely hala çoğunluk hissesine sahiptir. Volvo Cars ve AB Volvo, Volvo logosunu paylaşırlar ve Volvo Müzesi'nin yönetiminde işbirliği yaparlar.

Mart 2021'de, Volvo Cars, 2030 yılına kadar tamamen elektrikli bir marka olacağını duyurdu. Haziran 2021'de, Volvo Cars ve İsveçli pil geliştirici ve üreticisi Northvolt, bir pil gigafabrikası ve R&D (araştırma ve geliştirme) merkezinden oluşan P/P bir ortak girişim kurma niyetini açıkladı. Aralık 2021'de, pil R&D merkezinin Gothenburg'da yer alacağı ortaya çıktı. Şubat 2022'de, Gothenburg ayrıca pil gigafabrikası için yer seçildi. 2021 ve 2022 boyunca, Volvo Cars, Skövde ve Zhangjiakou'daki hibrit motor araştırma ve üretim yeteneklerini Aurobay ile bir ortak girişimde Geely'e devretti.

Volvo Cars, Polestar'ın I,5'ine ve Lynk & Co'un 0'una sahiptir.


YouTube kanalı açıklaması:
Volvo Cars (İsveççe: Volvo personvagnar, şirket logosunda VOLVO olarak stilize edilir), Torslanda, Gothenburg'da merkezi bulunan lüks araçların çok uluslu bir İsveçli üreticisidir. Şirket SUV'lar, station wagon'lar ve sedanlar üretmektedir. Şirketin ana pazarlama argümanları güvenlik ve İsveç mirası ve tasarımıdır. Volvo Cars, ağır k ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İsveççe (svenska)
Orijinal Başlık
Volvo Personvagnar
Yayınlanma Tarihi
11 Ağustos 2008
Kanal Kategorisi
Otomobiller ve Araçlar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close