Tüm Reklamları Kapat
Veda Partisi
Fragmanı İzle

Veda Partisi (Mita Tova)

The Farewell Party
Film
2014
EA Puanı
10.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Film, bir huzurevi topluluğunun duygusal ve etik açıdan zorlu bir yolculuğunu anlatıyor. Huzurevi sakinleri, yaşlı arkadaşlarının acılarını sonlandırmak için bir çözüm bulmaya karar verirler ve kendi tasarladıkları ötenazi makinesi ile bu amaca ulaşmayı hedeflerler. Ancak makinenin varlığına dair dedikodular yayılmaya başladığında, topluluk, hem kendileriyle hem de dış dünya ile çatışmalı durumlarla karşılaşır.

Film, yaşlılık, ölüm ve insan ilişkileri üzerine derin düşüncelere yol açan bir hikayeyi işler. İnsanların hayatıyla ölüm arasındaki karmaşık dengeyi keşfederken, "The Farewell Party", seyirciyi duygusal bir yolculuğa çıkarırken aynı zamanda ölümle yüzleşme ve insanın içsel değerleri konularında düşündürücü bir deneyim sunar.
Film, bir huzurevi topluluğunun duygusal ve etik açıdan zorlu bir yolculuğunu anlatıyor. Huzurevi sakinleri, yaşlı arkadaşlarının acılarını sonlandırmak için bir çözüm bulmaya karar verirler ve kendi tasarladıkları ötenazi makinesi ile bu amaca ulaşmayı hedeflerler. Ancak makinenin varlığına dair dedikodular yayılmaya başladığında, topluluk, hem ke ... Daha fazla göster
Yönetmen
Tal Granit Sharon Maymon Tümü
Oyuncu
Ze'ev Revach Levana Finkelstein Aliza Rosen Tümü
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İbranice (עברי)
Orijinal Başlık
Mita Tova
Yayınlanma Tarihi
29 Ağustos 2014
Film Süresi
1 saat 35 dakika
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Ülke İsrail, Almanya
Türler Komedi, Dram, Romantik
Gişe Hasılatı (Dünya Geneli) $951,531
Prodüksiyon Pie Films, 2-Team Productions, Twenty Twenty Vision Filmproduktion GmbH, United King Films, Pallas Film
IMDb Puanı 7.0/10
Rotten Tomatoes 94%
Metacritic Puanı 71/100
Fragman
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close