Tüm Reklamları Kapat
V for Vendetta

V for Vendetta

Kitap
1990
EA Puanı
10.0 10
10 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
V for Vendetta Alan Moore tarafından 1982'de yazılmış bir resimli romandır. David Lloyd ve Tony Weare'in çizerliğini üstlendiği yapıt ilk olarak Warrior adlı bir seçkide yayımlanmıştır. Çizgi roman daha sonra DC Comics tarafından 10 sayılık bir diziye dönüştürülmüş ve imtiyaza ait Vertigo Comics'te yeniden satışa sunulmuştur.

Yapıt 2005'te aynı adla beyaz perdeye uyarlanmıştır.

Konu:
1980'lerde patlak veren III. Dünya Savaşı ve bu bağlamda yaşanan nükleer savaşın ardından dünya üzerinde Birleşik Krallık dışında çok az ülke kalmıştır. Rakiplerini toplama kamplarında yok eden faşist Norsefire partisi 1990'larda ülke yönetimini ele geçirmiş ve totaliter polis devleti uygulamasına girişmiştir.
V for Vendetta Alan Moore tarafından 1982'de yazılmış bir resimli romandır. David Lloyd ve Tony Weare'in çizerliğini üstlendiği yapıt ilk olarak Warrior adlı bir seçkide yayımlanmıştır. Çizgi roman daha sonra DC Comics tarafından 10 sayılık bir diziye dönüştürülmüş ve imtiyaza ait Vertigo Comics'te yeniden satışa sunulmuştur. Yapıt 2 ... Daha fazla göster
Yazar
Alan Moore
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 1990
Yayınevi
DC Comics Vertigo
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 286
ISBN-10 0930289528
ISBN-13 9780930289522
Boyutları 7,5 x 10,25 inc
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Alan Moore (d. 18 Kasım 1953, Northampton) İngiliz yazar ve çizgi roman yazarıdır. Frank Miller ile birlikte çizgi roman dünyasını değiştiren sanatçı olarak anılmaktadır. Yazdığı birçok çizgi roman Hollywood tarafından filme çekilmiştir. Bunlardan başlıcaları olarak "Watchmen", "From Hell", "V for Vendetta" ve "The League" sayılabilir.
Özet
Özgürlük ve bireysellik kaybı hakkında güçlü bir hikaye olan V for Vendetta, gezegenin çehresini değiştiren yıkıcı bir savaşın ardından totaliter bir İngiltere'de geçiyor. Siyasi özgürlüğün, kişisel özgürlüğün ve hiçbir şeye çok az inancın olduğu bir dünyada, terörizm ve görünüşte saçma eylemler yoluyla siyasi zalimlerle savaşan beyaz porselen maskeli gizemli bir adam geliyor. İdeolojik iyilik ve kötülük arasındaki bulanık çizgilerin sürükleyici bir hikayesi.
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close