Tüm Reklamları Kapat
Uyanık Gazeteci

Uyanık Gazeteci

Film
1988
EA Puanı
10.0 10
4 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Uyanık Gazeteci, beceriksiz bir gazeteci olan bir adamın hikayesini konu ediyor. Ali, bir gazetede muhabirlik yapan genç bir adamdır. İşinde pek de başarılı olmayan Ali, beceriksizliği ile müdürüne ve çalışanlarına türlü zorluklar yaşatır. Bir gün kendisinden bir şike olayının araştırılması istenir. Ali, konu ile ilgili ne kadar araştırma yaparsa yapsın bir sonuca varamaz. Müdürünün karşısına eli boş bir şekilde çıkan Ali, en sonunda patronları tarafından işten çıkarılır. Ali’nin kız arkadaşı Ayşe de bir gazetede çalışmaktadır ve işten kovulan Ali’ye çalıştığı gazetede savaş muhabiri olarak iş ayarlar. Kritik olayların yaşandığı dönemde sınır köylerinde yaşananları araştırmakla görevlendirilen Ali, kendisini bilmediği bir dünyanın içinde bulur. Bu zorlu görev Ali için oldukça heyecanlı bir oyuna dönüşmüştür.
Uyanık Gazeteci, beceriksiz bir gazeteci olan bir adamın hikayesini konu ediyor. Ali, bir gazetede muhabirlik yapan genç bir adamdır. İşinde pek de başarılı olmayan Ali, beceriksizliği ile müdürüne ve çalışanlarına türlü zorluklar yaşatır. Bir gün kendisinden bir şike olayının araştırılması istenir. Ali, konu ile ilgili ne kadar araştırma yaparsa y ... Daha fazla göster
Oyuncu
Kemal Sunal Nesrin Akkoç Kutay Köktürk Tümü
Yönetmen
Kartal Tibet
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 1988
Film Süresi
1 saat 30 dakika
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Ülke Türkiye
Türler Komedi
Prodüksiyon Cem Film
IMDb Puanı 5.9/10
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close