Tüm Reklamları Kapat
Uçak Kazası Raporu
Fragmanı İzle

Uçak Kazası Raporu (Mayday)

Belgesel
2003
EA Puanı
10.0 10
5 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Uçak Kazası Raporu, havacılık kazalarını, kazalara ramak kalan olayları, uçak kaçırma olaylarını ve diğer felaketleri inceleyen bir Kanada belgesel televizyon programıdır. Program, her bir felakete yol açan olayların sırasını yeniden oluşturmak için yeniden canlandırmalar ve bilgisayar tabanlı görüntüler kullanır. Ayrıca, acil durumların nasıl ortaya çıktığını, nasıl soruşturulduğunu ve nasıl önlenebileceğini açıklamak için hayatta kalanlar, havacılık uzmanları, emekli pilotlar ve kaza müfettişleri ile görüşülür.

Cineflix, 13 Ağustos 2002 tarihinde 2,5 milyon Kanada Dolarlık bir bütçeyle ilk sezon çekimlerine başladı. Kanada'da programın prömiyeri 3 Eylül 2003'te Discovery Channel Kanada'da yapıldı. Cineflix ayrıca 144 ülkede ve 26 dilde yayınlamak için anlaşmalar yaptı. Dizi eleştirmenler tarafından iyi karşılandı ve bir dizi ödüle aday gösterildi. 2010 yılında, Sharon Zupancic, 1988'de gerçekleşen Lockerbie Faciası'nı anlatan 7. sezon bölümündeki çalışmasıyla Gemini Ödülü'nü kazandı. New South Wales Üniversitesi'nden kıdemli öğretim görevlisi Raymond Lewis, seriye dayalı olarak öğretim stratejisi üzerine bir çalışma yürüttü. Çalışmanın sonuçları, stratejiyi kullanmanın aday pilotlar için "öğrenme çıktıları üzerinde olumlu bir etkisi" olduğunu gösterdi.
Uçak Kazası Raporu, havacılık kazalarını, kazalara ramak kalan olayları, uçak kaçırma olaylarını ve diğer felaketleri inceleyen bir Kanada belgesel televizyon programıdır. Program, her bir felakete yol açan olayların sırasını yeniden oluşturmak için yeniden canlandırmalar ve bilgisayar tabanlı görüntüler kullanır. Ayrıca, acil durumların nasıl orta ... Daha fazla göster
Yönetmen
Tim Wolochatiuk Mark Mainguy George D'Amato Tümü
Oyuncu
John Cox John Nance Gregory Feith Tümü
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Orijinal Başlık
Mayday
Yayınlanma Tarihi
03 Eylül 2003
Bölüm Süresi
46 dakika
Bölüm Sayısı
237
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Fragman YouTube Linki
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close