Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
The Scientific Outlook

The Scientific Outlook

Kitap
2009
EA Puanı
10.0 10
8 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Bertrand Russell'a göre bilim bilgidir. Bilginin çoğunun soyut olduğu ve varsayıldığı sanattan çok daha üstün olduğunu savunuyor. The Scientific Outlook'ta Russell, bilimsel bilginin doğasını ve kapsamını, bilimin doğa üzerindeki artan gücünü ve yeni bilim biçimlerinden kaynaklanan insan yaşamındaki değişiklikleri keşfederek en önemli eserlerinden birini sunar. Anlayışlı ve erişilebilir olan bu etkileyici eser, Russell'ı en iyi şekilde gösteriyor.
Yazar
Bertrand Russell
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 2009
Yayınevi
Routledge
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 240
ISBN-10 1134025947
ISBN-13 9781134025947
Boyutları 12,9 x 19,79 cm
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Bertrand Russell (1872–1970), modern çağın en heybetli düşünürlerinden biriydi. Bir filozof, matematikçi, eğitimde yenilikçi, entelektüel, sosyal ve cinsel özgürlüğün savunucusu ve barış ve insan hakları savunucusu olarak, aynı zamanda çok çeşitli konularda popüler ve etkili kitapların, makalelerin ve konferansların üretken bir yazarıydı.

Yirminci yüzyılın en tartışmalı isimlerinden biri olarak kabul edilen Bertrand Russell, kışkırtıcı yazılarıyla geniş çapta tanınmaktadır.
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Güçlü Kutlu
İnceleyen
Bence bu kitap bilim ve bilimsellik hakkında yazılmış en önemli eserlerden. Özellikle temel bilimlerle ilgilenenlerin okumasını tavsiye ederim.
4
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Güçlü Kutlu
@lynx5085519
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close