Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Kitap
2022

The Rise and Reign of the Mammals

A New History, from the Shadow of the Dinosaurs to Us
Yazar: Steve Brusatte
Tüm Reklamları Kapat

Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sayfa Sayısı 528
ISBN-10 0062951513
ISBN-13 9780062951519
Boyutları 6 x 9 inc
Cilt Ciltli
Yazar Hakkında
Stephen Louis Brusatte (d. 24 Nisan 1984), dinozorların anatomisi ve evrimi konusunda uzmanlaşmış Amerikalı bir paleontolog ve evrimsel biyologdur. Chicago Üniversitesi'nde lisans derecesi için, Bristol Üniversitesi'nde Marshall Bursu üzerine yüksek lisans derecesi için ve son olarak MPhil ve doktora için Columbia Üniversitesi'nde eğitim gördü. Halen Edinburgh Üniversitesi'nde Omurgalı Paleontolojisi alanında okutmandır. Bilimsel makaleleri ve teknik monografilerine ek olarak, popüler kitabı ''Dinosaurs'' (2008) ve ders kitabı ''Dinosaur Paleobiology'' (2012) ona övgüler kazandırdı. BBC Earth ve 20th Century Fox'un 2013 yapımı ''Walking With Dinosaurs'' filminin kadrolu paleontoloğu ve bilimsel danışmanı oldu ve bunu ''Walking with Dinosaurs Encyclopedia'' adlı popüler kitabı takip etti. En son kitabı 'The Rise and Fall of the Dinosaurs: A New History of a Lost World'' (2018) paleontoloji hakkında derin bilgiye sahip olmayan yetişkinler için yazılmış, büyük beğeni toplamış ve New York Times'ın en çok satanları arasına girmiştir.
Stephen Louis Brusatte (d. 24 Nisan 1984), dinozorların anatomisi ve evrimi konusunda uzmanlaşmış Amerikalı bir paleontolog ve evrimsel biyologdur. Chicago Üniversitesi'nde lisans derecesi için, Bristol Üniversitesi'nde Marshall Bursu üzerine yüksek lisans derecesi için ve son olarak MPhil ve doktora için Columbia Üniversitesi'nde eğitim gördü. Hal ... Daha fazla göster

Kişiler

Kapak Tasarımı
Bu Eseri Raporla
Ömer Berkay Eseri Ekleyen
5
Tavsiye Yaz
Tavsiyeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla Tavsiye Göster
The Rise and Reign of the Mammals
5
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close