Tüm Reklamları Kapat
The Lost Gods of Easter Island

The Lost Gods of Easter Island

Belgesel
2000
EA Puanı
10.0 10
3 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
The Lost Gods of Easter Island, BBC tarafından hazırlanmış ve sunuculuğunu David Attenborough'un yaptığı bir belgeseldir. Uzak Paskalya Adası'nın medeniyet tarihini keşfeder. Belgesel ilk kez 2000 yılında yayınlanmış olup Attenborough in Paradise and Other Personal Voyages adlı yedi belgesel koleksiyonunun bir parçasıdır.

Attenborough, 1980'lerde New York'ta bir müzayede salonunda ortaya çıkan tuhaf bir ahşap heykelcik olayını araştırmak için kişisel bir göreve çıkar. Heykel Toromiro ağacının, Sophora toromiro, doğal ortamında artık nesli tükenmiştir.

Müzayede kataloğu heykelcinin Paskalya Adası'ndan geldiğini belirtmiş, müzayedeciler ise heykelcinin Pensilvanya'daki bir hurdalık satıcısından geldiğini söylemişlerdir. Attenborough, "iğrenç kafanın, son derece uzatılmış ve çubuk kadar ince bir bedene bağlı olduğu" heykelcinin, müzayedecilerin düşündüğünden daha önemli olduğunu ve varlığı ve gücü olan bir şey olduğunu bildiği için satın almıştır.

Heykelcinin kökenini takip etmek için bir araştırma başlatır - bu araştırma dünyayı dolaşır ve onu Rusya, Avustralya, İngiltere, Pasifik, Tahiti plajı ve sonunda dünyanın en uzak yerlerinden birine götürür. On beş yıl sonra, sanat, antropoloji ve tarihi birleştiren kişisel bir dedektif hikayesi ile heykelcinin kökenini takip eder ve böyle yaparak unutulmuş bir medeniyetin ve dünyanın en uzak yerlerinden birinde yaşayan insanların hikayesini anlatır.
The Lost Gods of Easter Island, BBC tarafından hazırlanmış ve sunuculuğunu David Attenborough'un yaptığı bir belgeseldir. Uzak Paskalya Adası'nın medeniyet tarihini keşfeder. Belgesel ilk kez 2000 yılında yayınlanmış olup Attenborough in Paradise and Other Personal Voyages adlı yedi belgesel koleksiyonunun bir parçasıdır. Attenboroug ... Daha fazla göster
Oyuncu
David Attenborough
Yönetmen
Kate Broome
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
24 Nisan 2000
Bölüm Süresi
49 dakika
Bölüm Sayısı
1
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close