Tüm Reklamları Kapat
The Divertissement Orchestra
Fragmanı İzle

The Divertissement Orchestra (ДИВЕРТИСМЕНТ КАМЕРНЫЙ ОРКЕСТР)

@hudruk
Youtube Kanalı
2007
EA Puanı
10.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Web sitesinden alınmıştır:
Divertissement Chamber Orchestra, St. Petersburg Konservatuvarı profesörü Elena Komarova ve öğrencilerinin hevesi sayesinde 1990'ların başlarında kuruldu. Ortak bir müzik okulu ve Petersburg'un oda müziği geleneklerine olan bağlılıkları, onlara ilk başta yerel şehirlerinde ve ardından şehir dışında da ün kazandırdı.

Birkaç yıl içinde Divertissement CO, benzer bir kadroya sahip orkestralar tarafından en sık çalınan Barok dönemi eserlerinin yanı sıra Romantik ve bugünün şaheserlerini de içeren geniş bir repertuvar geliştirdi.

1998'den beri, takım Rusya'nın Onurlu Sanatçısı olan viyolonselci Ilya Ioff tarafından yönetiliyor.

Divertissement'e gelmesiyle birlikte orkestra, Rusya'da tanınmış birkaç yeni harika müzisyen kazandı. Yaklaşık "dörtlük" esneklik ve topluluk hareketliliği, baroktan 21. yüzyıla kadar tüm dönemlerin karmaşık skorlarını dahil ederek repertuvarın fark edilir bir şekilde genişlemesine olanak tanıdı. Rus müziği, Divertissement repertuvarında önemli bir yer tutar. Çaykovski, Arenski, Stravinski, Şostakoviç, Prokofyev, Schnittke... takım, tüm bu bestecileri konser programlarında sunar.

Divertissement CO, bugünün Rus bestecileriyle de başarılı bir şekilde işbirliği yapmaktadır. Slonimsky, Desyatnikov, Korchmar, Khrushcheva, Karmanov - bunlar yazarların tam listesi değildir.

Rus kültürüyle sınırlı olmayan topluluk, Batı Avrupa müziğinin çeşitli dönemlerindeki en zorlu şaheserlerinin icracısı olarak Rusya'da tanınmıştır, elektronik denemelerle performanslar da dahil olmak üzere.

Divertissement CO, Giya Kancheli, Natalia Gutman, Grigory Sokolov, Julian Milkis vb. gibi ünlü müzisyenlerle işbirliği yapmıştır.

Divertissement CO, Rusya, Baltık Devletleri, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya'da turneler yapmaktadır. Vivaldi, Fujiie, Schubert, Çaykovski, Schoenberg, Schnittke, Andrei Petrov gibi birkaç CD kaydetmiştir.

Şimdi Divertissement CO, "Peterburg-Concert" devlet ajansına aittir.
YouTube kanalı açıklaması:
Divertissement Oda Orkestrası Kanalı YouTube'da
Web sitesinden alınmıştır: Divertissement Chamber Orchestra, St. Petersburg Konservatuvarı profesörü Elena Komarova ve öğrencilerinin hevesi sayesinde 1990'ların başlarında kuruldu. Ortak bir müzik okulu ve Petersburg'un oda müziği geleneklerine olan bağlılıkları, onlara ilk başta yerel şehirlerinde ve ardından şehir dışında da ün kazandırdı ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
Rusça (русский язык)
Orijinal Başlık
ДИВЕРТИСМЕНТ КАМЕРНЫЙ ОРКЕСТР
Yayınlanma Tarihi
01 Aralık 2007
Kanal Kategorisi
Müzik
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close