Tüm Reklamları Kapat
The Amazing World of Gumball
Fragmanı İzle

The Amazing World of Gumball

@TheAmazingWorldofGumball
Youtube Kanalı
2011
EA Puanı
8.9 10
19 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
The Amazing World of Gumball, Cartoon Network için Ben Bocquelet tarafından yaratılan İngiliz-Amerikan animasyonlu bir durum komedisidir. Dizi, antropomorfik mavi bir kedi olan 12 yaşındaki Gumball Watterson ve evlatlık altın balık kardeşi Darwin'in, California'nın kurgusal şehri Elmore'daki ortaokula gitmeleriyle ilgilidir. Genellikle şehirde çeşitli hilelerle karşı karşıya kalırlar ve bu sırada genellikle aile üyeleri - küçük kız kardeşleri Anais, anneleri Nicole ve babaları Richard - ve uzatılmış destekleyici karakterlerle etkileşime girerler.

Bocquelet, önceki ticari çalışmalarından reddedilen karakterlerin birkaçını dizinin karakterlerinin temeli olarak kullanırken, yapımı "aile şovları ve okul şovları" karışımı olarak yaparak Cartoon Network'ün aşırı ilgi gösterdiği bir konsept oluşturdu. Bocquelet The Amazing World of Gumball'u ağa sunduğunda, Turner Broadcasting yöneticisi Daniel Lennard dizi yapımını onayladı. Dizi, Cartoon Network Studios Europe tarafından, Boulder Media (İrlanda; sezon 1) ve Studio Soi (Almanya; sezonlar 2-6) ile birlikte yapıldı.

Gumball, karakterlerin tasarlandığı, çekildiği ve çeşitli tarzlar ve teknikler kullanılarak animasyonlu olarak hazırlandığı kasıtlı stilistik ayrılığıyla dikkat çeker ve genellikle aynı sahnede (stilize edilmiş geleneksel animasyon, kukla, CGI, stop motion, Flash animasyon, canlı çekim vb.) kullanılır. Dizi, eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı ve bir hayran kitlesi geliştirdi; popüler kültür ve internet kültürüne yapılan kapsamlı referansları, sarkazmı, ince anlatım, karanlık mizah ve metamizahı için özellikle övgü aldı. Çocuklar için bir dizi olmasına rağmen, Gumball felsefe, evlilik, siber zorbalık, siyasi hoşgörüsüzlük, zihinsel hastalık ve insan durumu gibi genellikle ciddi veya olgun olarak kabul edilen konulara değinir.


YouTube kanalı açıklaması:
Ne o diyorsun? Yepyeni resmi The Amazing World of Gumball YouTube kanalımız burada! Gumball ve Darwin'in son maceralarını görmek için düzenli olarak ayarlayın. Çılgın ve benzersiz sınıf arkadaşlarından Gumball'un karşılaştığı basit günlük problemlere kadar (burada yürüyen bir T-Rex tarafından kovalanmayan kim var?). Richard, Nicole ve Anais ile Watterson ailesi hakkında daha fazla şey keşfedeceksiniz. Tobias, Banana Joe, Penny, Clayton, Tina Rex ve diğer öğrencilerle Elmore Junior High etrafındaki en komik anları göreceksiniz. Hilarious klipler, trivia, oynanış görüntüleri ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız özel içerikler var.

Elmore ile ilgili her şeyden haberdar olmak için The Amazing World of Gumball YouTube kanalımıza abone olun.
The Amazing World of Gumball, Cartoon Network için Ben Bocquelet tarafından yaratılan İngiliz-Amerikan animasyonlu bir durum komedisidir. Dizi, antropomorfik mavi bir kedi olan 12 yaşındaki Gumball Watterson ve evlatlık altın balık kardeşi Darwin'in, California'nın kurgusal şehri Elmore'daki ortaokula gitmeleriyle ilgilidir. Genellikle şehirde çeşi ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
04 Nisan 2011
Kanal Kategorisi
Film ve Animasyon
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Ali Aldı
Ali Aldı
79K UP
İnceleyen10
Eğlenceli, yaratıcı ve absürt, The Amazing World of Gumball, farklı animasyon teknikleri ve karakterleri ile sıradanlıktan uzak bir çizgi film. Aile değerleri, arkadaşlık ve takım çalışması gibi konuları ele alırken izleyicileri güldürüyor ve düşündürüyor. Her yaş grubundan izleyici için önerilen bir animasyon serisi.
6
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Furkan Arduç
@Confutatismaledictis
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close