Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
The Adventures of Sherlock Holmes
Fragmanı İzle

The Adventures of Sherlock Holmes

Dizi
1985
EA Puanı
Puanlanmadı
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Sherlock Holmes, 1984-1994 yılları arasında İngiliz ITV Granada şirketi tarafından televizyon için adapte edilen Sherlock Holmes maceralarını anlatır. Dizide ünlü dedektifi Jeremy Brett canlandırmıştır. Brett tarafından yapılan canlandırma çok beğenilmiş ve en iyi Sherlock Holmes performanslarından birisi olarak değerlendirilmiştir. Holmes'un yardımcısı Dr. Watson dizide önce David Burke sonra da Edward Hardwicke tarafından canlandırılmıştır. Sir Arthur Conan Doyle tarafından yazılan 60 öykünün 42 tanesi adapte edilmiştir. 36 adet bir saatlik bölüm ve 5 adet özel uzunlukta bölüm çekilmiştir.
Sherlock Holmes, 1984-1994 yılları arasında İngiliz ITV Granada şirketi tarafından televizyon için adapte edilen Sherlock Holmes maceralarını anlatır. Dizide ünlü dedektifi Jeremy Brett canlandırmıştır. Brett tarafından yapılan canlandırma çok beğenilmiş ve en iyi Sherlock Holmes performanslarından birisi olarak değerlendirilmiştir. Holmes'un yardı ... Daha fazla göster
Oyuncu
Jeremy Brett David Burke Rosalie Williams
Yönetmen
Alan Grint
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
14 Mart 1985
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Yaklaşık Bölüm Süresi 1 saat
Toplam Bölüm Sayısı 13
Dizi Sezon Sayısı 2
Ülke Birleşik Krallık
Türler Suç, Dram, Gizem
Prodüksiyon Granada Television
IMDb Puanı 8.7/10
Fragman
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close