Tüm Reklamları Kapat
The 100

The 100

Dizi
2014
EA Puanı
10.0 10
10 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Uzay boşluğunda kurulmaya çalışılan hayat sınırlı gıda oluşumu ve sözlü hukuk kuralları ile yönetilmeye çalışılır. Zaman geçtikçe bu istasyonlarda nüfus giderek artar ve Ark'ın kaynakları da tükenmeye başlar. Bunun üzerine Ark komutasında yer alan 100 genç mahkumun Dünya'ya gönderilmesine karar verilir. Dünya'ya gönderilecek olan mahkumların ölüm cezasının yok sayılacağı söylenir. Bunun üzerine Ark komutası zorlu bir inişten sonra Dünya'ya iner. İnildiği andan itibaren başlayan kolonileşme çabası Dünyalılar tehdidi ile zorlaşır.
Uzay boşluğunda kurulmaya çalışılan hayat sınırlı gıda oluşumu ve sözlü hukuk kuralları ile yönetilmeye çalışılır. Zaman geçtikçe bu istasyonlarda nüfus giderek artar ve Ark'ın kaynakları da tükenmeye başlar. Bunun üzerine Ark komutasında yer alan 100 genç mahkumun Dünya'ya gönderilmesine karar verilir. Dünya'ya gönderilecek olan mahkumların ölüm c ... Daha fazla göster
Yönetmen
Jason Rothenberg
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
03 Aralık 2014
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Toplam Bölüm Sayısı 100
Dizi Sezon Sayısı 7
Türler Bilimkurgu
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Fatih Oğulcan Kaya
İnceleyen10
7
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Zeynep Bayrak
@gavialis4580115
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close