Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Kitap
2019

Solucanlara Piyano Çalan Adam

Yazar: Sargun Ali Tont
Tüm Reklamları Kapat

Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sayfa Sayısı 244
ISBN-13 9786058067882
Boyutları 13,5 x 21 cm
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Sargun A. Tont, Robert Koleji’nin ikinci sınıfından Oregon State Üniversitesi’ne transfer olmuş ve orada Genel Fen Bilimleri (B.S) ve Oşinografi (M.S) okumuştur. Uzmanlık alanı “Deniz Ekolojisi” olan Tont; California Üniversitesi, San Diego’da 19 yıl araştırmacı ve öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Oradan emekli olduktan sonra yurda dönen Tont, ODTÜ’de 17 yıl çalıştıktan sonra ikinci kez emekli olmuştur. Science, Nature, Journal of Geophysical Research, Journal of Marine Biology gibi bilimsel dergilerde otuza yakın makalesi yayımlanan Tont, bir süre Atlas ve Tübitak Bilim Teknik dergilerinde köşe yazarlığı yapmıştır. Tont’un “Sulak Bir Gezegenden Öyküler”, “Nereden Geliyorsun?”, “Kuzeyden” ve “Uçun Kuşlar Uçun” adında 4 kitabı daha vardır. Sanat ve edebiyatın da bilim kadar önemli olduğuna inanan Tont, California Üniversitesi’nde “The Science and Poetry of the Sea” ve “Menkind and the Environment” derslerini başlatmıştır. ODTÜ’de okuttuğu dersler sırasıyla “Ecology”, “Applied Ecology” ve “Advanced Ecology”dir. Tont; Sabancı, Işık ve Yedi Tepe üniversitelerinde de yarı zamanlı ekoloji dersleri vermiştir.
Sargun A. Tont, Robert Koleji’nin ikinci sınıfından Oregon State Üniversitesi’ne transfer olmuş ve orada Genel Fen Bilimleri (B.S) ve Oşinografi (M.S) okumuştur. Uzmanlık alanı “Deniz Ekolojisi” olan Tont; California Üniversitesi, San Diego’da 19 yıl araştırmacı ve öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Oradan emekli olduktan sonra yurda dönen Tont, ... Daha fazla göster

Kişiler

Bu Eseri Raporla
Şafak Aki Eseri Ekleyen
3
Tavsiye Yaz
Tavsiyeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla Tavsiye Göster
Solucanlara Piyano Çalan Adam
3
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close