Tüm Reklamları Kapat
Sherlock Holmes: Hüznün Zirvesinde Cinayet

Sherlock Holmes: Hüznün Zirvesinde Cinayet (The Further Adventures of Sherlock Holmes: Murder at Sorrow's Crown)

Kitap
2016
EA Puanı
10.0 10
10 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Kitap Sir Arthur Conan Doyle tarafından yazılmayan Sherlock Holmes serileri arasında. Farklı 2 yazar Conan Doyle'un oluşturduğu karakterlerin aslını yaşatmakla beraber bitmiş serinin devamını getirir tarzda da bir eser ortaya koymuşlar. Sherlock ve Watson kitaplarının hayranlarının tercih edebileceği bir eser.
Arka kapaktan:
Askerden dönmeyen denizci oğlunu bulmak isteyen Bayan Wynter, gerekli kurumlarda araştırma yapmasına rağmen bir sonuca ulaşamayınca Sherlock Holmes ve ortağı Doktor Watson'ın yardımına başvurur. Norbert Wynter görev yaptığı Dido isimli gemiyle, oradaki çatışmalara destek olmak için Güney Afrika'ya gitmiş, karaya çıkmış ve sonrasında bir daha görülmemiştir.
Sherlock Holmes önceleri sıradan bir kayıp vakası olarak düşünse de Norbert Wynter'in asker kaçağı olarak tanımlanması ve kayıtlarına ulaşamaması bu konudaki şüphelerini artırır. Araştırmayı derinleştirdikçe başına gelenler ve öğrendikleri, bu durumun bir kayıp vakasından çok daha fazlası olduğunu gösterir. Kendini Hindistan, Güney Afrika ve İngiltere üçgeni içindeki uluslararası düzeyde bir ihanet ve cinayet şebekesiyle karşı karşıya bulur.
Kitap Sir Arthur Conan Doyle tarafından yazılmayan Sherlock Holmes serileri arasında. Farklı 2 yazar Conan Doyle'un oluşturduğu karakterlerin aslını yaşatmakla beraber bitmiş serinin devamını getirir tarzda da bir eser ortaya koymuşlar. Sherlock ve Watson kitaplarının hayranlarının tercih edebileceği bir eser. Arka kapaktan: Askerden ... Daha fazla göster
Yazar
Robert Greenberger Steven Savile
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Orijinal Başlık
The Further Adventures of Sherlock Holmes: Murder at Sorrow's Crown
Yayınlanma Tarihi
13 Eylül 2016
Yayınevi
Martı yayınları
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 333
ISBN-13 9786254480836
Cilt Ciltsiz
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Mehmet Akif
Mehmet Akif
20K UP
İnceleyen10
Sir Arthur'un serisini bitirdikten sonra Sherlock Holmes hikayelerini okumaya devam etmek isteyenlere rahatlıkla önerebilirim. Farklı yazarların hepsi aynı havayı katamasa veya kaliteli olamasa da burada oldukça kaliteli ve benzer bir hikaye işlenmiş. Sherlock serisini, havasından çıkmadan bitirdiyseniz bir de bu kitaba bakın diyebilirim. Tabii arka kapağından hikayenin ilginizi çekip çekmeyeceğine de bakaraktan.
4
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Mehmet Akif
@MAkif
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close