Tüm Reklamları Kapat
Şaban Pabucu Yarım

Şaban Pabucu Yarım

Film
1985
EA Puanı
10.0 10
4 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Şaban Papucu Yarım, oyun parklarını yıkmak isteyen bir iş adamına karşı zorlu bir mücadele veren bir ailenin hikayesini konu ediyor. Adile Teyze, ömrünü çocuklara adayan bir kadındır. Yeğeni Şaban ve arkadaşları ile birlikte sahibi olduğu oyun parkını işleten Adile Teyze, tüm zamanını çocuklarla geçirir. Haydar adındaki bir iş adamı ise içinde parkın da olduğu büyük bir araziye lüks binalar yapmak istemektedir. İnsanların evlerine ve çocukların oyun alanlarına göz diken Haydar’ı ikna etmeye çalışan Adile Teyze ve Şaban ne yapsa da bir sonucu ulaşamaz. Tüm mahalle, yıkımı engellemek için bir olup Haydar’a karşı zorlu bir mücadeleye girişir.
Şaban Papucu Yarım, oyun parklarını yıkmak isteyen bir iş adamına karşı zorlu bir mücadele veren bir ailenin hikayesini konu ediyor. Adile Teyze, ömrünü çocuklara adayan bir kadındır. Yeğeni Şaban ve arkadaşları ile birlikte sahibi olduğu oyun parkını işleten Adile Teyze, tüm zamanını çocuklarla geçirir. Haydar adındaki bir iş adamı ise içinde park ... Daha fazla göster
Oyuncu
Kemal Sunal Halit Akçatepe Adile Naşit Tümü
Yönetmen
Kartal Tibet
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 1985
Film Süresi
1 saat 33 dakika
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Ülke Türkiye
Türler Komedi, Dram
Prodüksiyon Cem Film
IMDb Puanı 6.4/10
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close