Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat

Reddit

@reddit
Reddit (hecelemesi her harfi küçük yazılmış şekilde) Amerikan bir sosyal haber birleştirme, içerik derecelendirme ve tartışma sitesidir. Kayıtlı kullanıcılar (genellikle "Redditors" olarak adlandırılır) siteye linkler, metin gönderileri, resimler ve videolar gibi içerikler gönderirler ve diğer üyeler tarafından oylamaya tabi tutulurlar. Gönderiler konularına göre kullanıcılar tarafından oluşturulan "topluluklar" veya "altredditler" olarak adlandırılan panolarda düzenlenir. Daha fazla oya sahip gönderiler altredditlerinin en üstüne ve yeterli oya sahip olursa, sonunda sitenin ana sayfasına çıkar. Reddit yöneticileri toplulukları yönetirler. Topluluklara özgü moderasyon ayrıca Reddit çalışanı olmayan topluluk özel moderatörleri tarafından da gerçekleştirilir.

2023 Şubat itibarıyla Semrush'e göre Reddit dünyanın en çok ziyaret edilen 10. web sitesi ve ABD'nin en çok ziyaret edilen 6. web sitesi olarak sıralanıyor. Kullanıcı tabanının yaklaşık B-49,3'ü Amerika Birleşik Devletleri'nden, %7,9-8,2'si Birleşik Krallık'tan ve %5,2-7,8'i Kanada'dan geliyor. 18-29 yaş arası ABD yetişkinlerinin "'si ve 30-49 yaş arası ABD yetişkinlerinin 'ü Reddit'i düzenli olarak kullanıyor.


YouTube kanalı açıklaması:
Reddit, insanların ilgi, hobileri ve tutkuları etrafında oluşturulan deneyimlerle herhangi bir şeye dalmalarına olanak tanıyan 100.000'den fazla topluluk ağıdır. Reddit kullanıcıları, en çok ilgilendikleri konular hakkındaki içerikleri, hikayeleri ve tartışmaları gönderir, oy verir ve yorumlar yaparlar. Evcil hayvanlardan ebeveynliğe kadar herkes için bir topluluk bulunmaktadır.
Tüm Reklamları Kapat
Başlık
Reddit
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma tarihi
19 Temmuz 2006
Kanal Kategorisi
Eğlence

Tanıtım Videosu

Linkler

Etiketler

teknoloji
yazılım
eğlence
Furkan Arduç Eseri Ekleyen
Tavsiyeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla Tavsiye Göster
Reddit
0
Tavsiye Et
Tavsiye Et
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Ara

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close