Tüm Reklamları Kapat
Peugeot
Fragmanı İzle

Peugeot

@Peugeot
Youtube Kanalı
2005
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Peugeot, Stellantis tarafından sahip olunan Fransız bir otomobil markasıdır.

Şu anki Peugeot şirketlerinin öncesinde aile işi olan bir çelik dökümhanesi 1810 yılında kuruldu ve kısa sürede el aletleri ve mutfak ekipmanları yapmaya başladı, ardından bisikletler. 20 Kasım 1858'de, Émile Peugeot, aslan ticari markası için başvuruda bulundu. Armand Peugeot (1849-1915), Léon Serpollet ile işbirliği yaparak şirketin ilk buharlı üç tekerlekli arabasını 1886 yılında üretti. Bunun ardından 1890 yılında, bir Panhard-Daimler motoruyla içten yanmalı bir araba üretti.

Peugeot şirketi ve ailesi, Sochaux'dan geliyor. Peugeot, orada büyük bir üretim tesisi ve Peugeot müzesini koruyor. Şubat 2014'te hissedarlar, PSA Group için bir sermaye yeniden yapılandırma planına onay verdi, Dongfeng Motors ve Fransız hükümeti her biri şirkette 'lük bir pay satın aldı.

Peugeot, altı Avrupa Yılın Otomobili ödülü de dahil olmak üzere birçok uluslararası ödül kazanmıştır.

Peugeot, bir yüzyıldan fazla bir süredir başarılı bir şekilde motorsport ile uğraşmaktadır ve 1913, 1916 ve 1919'da Indianapolis 500 dahil olmak üzere birçok yarışta zafer kazanmıştır. Peugeot Sport, Dünya Ralli Şampiyonası'nda beş kez (1985, 1986, 2000, 2001, 2002), Dakar Rallisi'nde yedi kez (1987, 1988, 1989, 1990, 2016, 2017, 2018), 24 Saat Le Mans yarışında üç kez (1992, 1993, 2009), Dünya Dayanıklılık Şampiyonası'nda iki kez (1992, 1993), Kıtalararası Ralli Şampiyonası'nda üç kez, Kıtalararası Le Mans Kupası'nda iki kez (2010, 2011) ve Pikes Peak Uluslararası Tırmanma Yarışı'nda üç kez (1988, 1989, 2013) kazanmıştır.

YouTube kanalı açıklaması:
Peugeot resmi YouTube kanalına hoş geldiniz. Uyarıcı ve ödüllendirici bir sürüş deneyimi, şık tasarım ve tavizsiz kalite, markanın müşterilerine olan taahhüdüdür ve her Peugeot'un sunduğu duyguya katkıda bulunur.

Peugeot, tasarımda, stil ve duygu birleştirerek, dünyanın en üst düzey genel markası olma hedefiyle, tüm alanlarda bu özellikleri sunuyor.

En son yeniliklerimizi, konsept araçlarımızı ve çok daha fazlasını keşfetmek için kanalımıza abone olun.
Peugeot, Stellantis tarafından sahip olunan Fransız bir otomobil markasıdır. Şu anki Peugeot şirketlerinin öncesinde aile işi olan bir çelik dökümhanesi 1810 yılında kuruldu ve kısa sürede el aletleri ve mutfak ekipmanları yapmaya başladı, ardından bisikletler. 20 Kasım 1858'de, Émile Peugeot, aslan ticari markası için başvuruda bulu ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
Fransızca (français)
Yayınlanma Tarihi
08 Kasım 2005
Kanal Kategorisi
Otomobiller ve Araçlar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close