Tüm Reklamları Kapat
Otranto Satosu

Otranto Satosu

Kitap
2020
EA Puanı
Puanlanmadı
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Klasikler bize tarih, kültür, gelenekler ve farklı edebi stiller hakkında çok şey öğretebilir. Bir bütün olarak değerlendirildiğinde aslında kitap, şu an tanıdığımız gotik edebiyata oldukça uzak. Konu bir Brezilya dizisinin entrikalarını taşıyor. Anlatımı erken dönem Alman romantizmini andırıyor. Olaylar daha çok diyaloglar vasıtasıyla aktarılıyor ve karakterler asıl meseleye gelmeden önce düşüncelerini sunmak için saatlerce izin istiyor. Siz de benim gibi, kitabın zaten bu özellikleriyle mutlu oluyorsanız oldukça lezzetli bir kısa roman bu. Tiyatral olarak yazılsa demekten kendimi alamıyor. William Shakespeare tadı vermesi nedeniyle ayrıca keyif alabilirsiniz.
Otranto Şatosu türe giriş açısından fazla sıkıcı gibi görünse de, bu alandaki ilk eser olması özelliği okunmasını gerektirir.
Klasikler bize tarih, kültür, gelenekler ve farklı edebi stiller hakkında çok şey öğretebilir. Bir bütün olarak değerlendirildiğinde aslında kitap, şu an tanıdığımız gotik edebiyata oldukça uzak. Konu bir Brezilya dizisinin entrikalarını taşıyor. Anlatımı erken dönem Alman romantizmini andırıyor. Olaylar daha çok diyaloglar vasıtasıyla aktarılıyor ... Daha fazla göster
Yazar
Horace Walpole
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 2020
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
ISBN-10 9750742770
ISBN-13 9789750742774
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
"Gotik" terimini edebiyat alanında ilk kullanan kişi olarak bilinen Walpole, 1764'te kendi özel basımevinde hazırladığı Otranto Şatosu'nun toplumda nasıl karşılanacağını kestiremediği için, kitabı XVI. yüzyıldan kalma İtalyanca eski bir elyazmasının çevirisi olarak sunar.
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Yaren Hazar
@yarenhzr
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close