Tüm Reklamları Kapat
Ötekilerin Arkeolojisi

Ötekilerin Arkeolojisi

Uygarlığın Görmediği İnsanların Öyküsü
Kitap
2024
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Bu kitap, çoğu tarihi belgelerde adları zikredilmeyen ancak toplumun ağırlıklı bir kısmını oluşturan insanların/ötekilerin tarihini anlatmaktadır.
Yazar
İsmail Gezgin
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
01 Mart 2024
Yayınevi
Pinhan Yayıncılık
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 248
ISBN-10 6258393608
ISBN-13 9786258393606
Boyutları 13,5 x 21,5 cm
Son Baskı Tarihi 2024-03-01
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Arkeolog, yazar ve akademisyen. 1965 yılında, Konya'nın Ilgın ilçesinde doğdu. 1988 yılında Ege Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. 1995 yılında Ege Üniversitesi Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu'nda Turist Rehberliği bölümü öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Halen bu okulda Turist Rehberliği bölüm başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Anadolu'nun birçok yerinde arkeolojik kazılara katılmasının yanı sıra İzmir ve çevresinde yapılan arkeolojik yüzey araştırmalarında bulunmuştur.
Arkeolog, yazar ve akademisyen. 1965 yılında, Konya'nın Ilgın ilçesinde doğdu. 1988 yılında Ege Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. 1995 yılında Ege Üniversitesi Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu'nda Turist Rehberliği bölümü öğretim üyesi olarak çalışmaya ... Daha fazla göster
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Kasım Aydın
İnceleyen10
Yazar, eserinde değindiği argümanlara marksist bir açıdan yaklaşmaktadır. Kitabın isminden de anlaşılacağı üzere toplum tarafından görmezden gelinen insanlar (köleler, fahişeler, madenciler vs.), eserin odak noktasını oluşturmaktadır. Yazarın diğer kitaplarında da bu tarz bir anlatım mevcuttur.
5
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close