Tüm Reklamları Kapat
Opel
Fragmanı İzle

Opel

@Opel
Youtube Kanalı
2010
EA Puanı
10.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Opel Automobile GmbH, genellikle Opel olarak kısaltılan, Alman otomobil üreticisidir ve 16 Ocak 2021'den bu yana Stellantis'in bir yan kuruluşudur. Şirket, 1929'dan 2017'ye kadar Amerikan otomobil üreticisi General Motors'a ve 2017'den 2021'e kadar Stellantis'in öncüsü olan PSA Grubu'na aitti. Bazı Opel araçları, Holden markası altında Avustralya'da ve Buick, Saturn ve Cadillac markaları altında Kuzey Amerika ve Çin'de badge-engineered olarak üretildi.

Opel, köklerini 1862 yılında Rüsselsheim am Main'de Adam Opel tarafından kurulan bir dikiş makinesi üreticisine dayandırır. Şirket, 1886 yılında bisiklet üretmeye başladı ve 1899 yılında ilk otomobilini üretti. Fritz von Opel'in liderliğindeki Opel RAK programı ile şirket, havacılık ve uzay uçuşu tarihinde önemli bir rol oynadı: çeşitli karasürat rekorları kırıldı ve dünyanın ilk roketle çalışan uçuşları 1928 ve 1929 yıllarında gerçekleştirildi. 1929 yılında borsada listelenmesinden sonra, General Motors Opel'in çoğunluk hissesini aldı ve 1931'de tam kontrolü ele geçirdi, otomobil üreticisini tamamen sahip olduğu bir yan kuruluş haline getirerek Alman otomobil üreticisinin neredeyse 90 yıl boyunca Amerikan sahipliğini sağladı. İngiliz üretici Vauxhall Motors (GM tarafından 1925 yılında satın alınmıştı) ile birlikte, iki şirket GM'nin Avrupa operasyonlarının temelini oluşturdu - 1980'lerde resmen General Motors Europe olarak birleştirildi.

Mart 2017'de PSA Peugeot Citroën, General Motors'dan Opel, İngiliz ikiz kardeş markası Vauxhall ve Avrupa otomobil kredi işini 2 milyar € ($ 2.3 milyar) karşılığında satın almayı kabul etti ve Fransız otomobil üreticisi, Volkswagen'dan sonra Avrupa'nın ikinci büyük otomobil üreticisi oldu.

Opel hala Rüsselsheim am Main'de merkezi bulunmaktadır. Şirket, Opel markalı yolcu araçları, hafif ticari araçlar ve araç parçaları tasarlar, mühendislik yapar, üretir ve dağıtır; İngiliz kardeş markası Vauxhall ile birlikte, dünya genelinde 60'tan fazla ülkede bulunmaktadır.

YouTube kanalı açıklaması:
Daha iyi bir yarın için statükonun meydan okunması.
Bu, Almanya'da doğan Opel'in özgüvenle e-mobility'i ileriye taşımasıdır.

POSTA ADRESİ:
Opel Automobile GmbH
Bahnhofsplatz
65423 Rüsselsheim am Main
Almanya

MÜŞTERİ HİZMETLERİ + ÇALIŞMA SAATLERİ
E-Posta: [email protected]
Sıcak Hat +49 (0) 6142 911 9800.
Pazartesi - Cuma: 8.00 - 20.00.
Cumartesi: 9.00 - 17.00.

GENEL MÜDÜRLER
Florian Huettl (Başkan) ve Ralph Wangemann.

DENETİM KURULU BAŞKANI:
Xavier Chéreau

ADRES:
Rüsselsheim am Main

VERİ KORUMA SORUMLUSU:
Jule Marie Schätzel
[email protected]

KAYIT MAHKEMESİ:
Amtsgericht Darmstadt

TİCARİ KAYIT
No. HRB 91821 | Opel Automobile GmbH, Rüsselsheim'in KDV kimlik numarası DE 287264581'dir.
Opel Automobile GmbH, genellikle Opel olarak kısaltılan, Alman otomobil üreticisidir ve 16 Ocak 2021'den bu yana Stellantis'in bir yan kuruluşudur. Şirket, 1929'dan 2017'ye kadar Amerikan otomobil üreticisi General Motors'a ve 2017'den 2021'e kadar Stellantis'in öncüsü olan PSA Grubu'na aitti. Bazı Opel araçları, Holden markası altında Avustralya'd ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
Almanca (Deutsch)
Yayınlanma Tarihi
06 Ocak 2010
Kanal Kategorisi
Otomobiller ve Araçlar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close