Tüm Reklamları Kapat
Motorola
Fragmanı İzle

Motorola

@Moto
Youtube Kanalı
2006
EA Puanı
Puanlanmadı
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Motorola, Inc. Schaumburg, Illinois merkezli bir Amerikan çok uluslu telekomünikasyon şirketiydi. Şirket, 1928 yılında Paul ve Joseph Galvin kardeşler tarafından Galvin Manufacturing Corporation olarak kuruldu. Şirket adını 1947 yılında Motorola olarak değiştirdi. 2007-2009 yılları arasında 4,3 milyar dolar kaybettikten sonra, şirket 4 Ocak 2011'de Motorola Mobility ve Motorola Solutions adlı iki bağımsız halka açık şirkete ayrıldı. Yeniden yapılanma, Motorola Solutions'ın Motorola, Inc.'in yasal olarak devralması ve Motorola Mobility'nin ayrılması şeklinde yapılandırıldı.

Motorola, hücresel iletim baz istasyonları ve sinyal yükselteçleri gibi kablosuz ağ ekipmanları tasarladı ve sattı. Motorola'nın ev ve yayın ağı ürünleri, set üstü kutular, dijital video kaydediciler ve video yayınını, bilgisayarlı telefonculuğu ve yüksek çözünürlüklü televizyonu mümkün kılan ağ ekipmanını içeriyordu. İş ve hükümet müşterileri, özellikle kablosuz ses ve geniş bant sistemleri (özel ağlar oluşturmak için kullanılan), Astro ve Dimetra gibi kamu güvenliği iletişim sistemlerini kapsıyordu. Bu işletmeler, set üstü kutuları ve kablo modemleri hariç, Motorola Solutions'ın bir parçası haline geldi.

Motorola'nın kablosuz telefon el cihazları bölümü, kablosuz telefonlarda öncüydü. 2004 öncesi Kişisel İletişim Sektörü (PCS) olarak da bilinir, DynaTAC ile "cep telefonunu", MicroTAC ile "katlanabilir telefonu" ve orta 1990'larda StarTAC ile "klamshell telefonu" piyasaya sürdü. 2000'lerin ortalarında RAZR ile bir yeniden canlanma yaşadı, ancak bu on yılın ikinci yarısında pazar payını kaybetti. Daha sonra Google'ın açık kaynaklı Android mobil işletim sistemi kullanarak akıllı telefonlara odaklandı. Android 2.0 "Eclair" kullanan ilk telefon olan Motorola Droid, 2009 yılında piyasaya çıktı (GSM versiyonu bir ay sonra Avrupa'da Motorola Milestone adıyla piyasaya sürüldü). El cihazı bölümü, kablo set üstü kutuları ve modem işletmeleri ile birlikte daha sonra Motorola Mobility'e ayrıldı.

YouTube kanalı açıklaması:
Motorola, milyonlarca insanın yaşamını iyileştirmek için en iyi mobil cihazları icat etmek, inşa etmek ve sunmak için var olan bir şirkettir.

Motorola, mobil iletişim endüstrisini yarattı. Mobil iletişimi mümkün kılan protokollerin ve teknolojilerin çoğunu icat ettik, ilk mobil telefon, ilk baz istasyonu ve aradaki hemen her şey dahil.

Bugün, bu öncü ruhu yenilenmiş bir tüketici taahhüdüyle birleştiriyoruz. Bu nedenle telefonlarımız dünyanın en popüler işletim sistemi olan Android'de çalışır. Android, İnternet'i şekillendiren açıklığı mobil dünyaya getirir. Bu nedenle de, kalite, deneyim veya tarzda taviz vermeyen cihazlarla dünya genelinde tüketicilere büyük değer sunmaya adanmışız.

90 yılı aşkın süredir, mühendislerimiz icat etmeye ve sorunları çözmenin yeni yollarını bulmaya odaklandı. Mobilite sihirliği ile insanların hayatlarını daha iyiye değiştirmek için yeni fırsatlar aramaya devam ediyoruz.
Motorola, Inc. Schaumburg, Illinois merkezli bir Amerikan çok uluslu telekomünikasyon şirketiydi. Şirket, 1928 yılında Paul ve Joseph Galvin kardeşler tarafından Galvin Manufacturing Corporation olarak kuruldu. Şirket adını 1947 yılında Motorola olarak değiştirdi. 2007-2009 yılları arasında 4,3 milyar dolar kaybettikten sonra, şirket 4 Ocak 2011'de ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
25 Ocak 2006
Kanal Kategorisi
Bilim teknolojisi
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tanıtım Videosu
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close