Tüm Reklamları Kapat
Lincoln
Fragmanı İzle

Lincoln

@lincoln
Youtube Kanalı
2005
EA Puanı
Puanlanmadı
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Lincoln Motor Company, ya da sadece Lincoln, Amerikan otomobil üreticisi Ford'un lüks araç bölümüdür. ABD'deki en üst düzey lüks araç markaları arasında pazarlanan Lincoln, General Motors'a ait Cadillac ile yakın bir konumlandırmaya sahipti. Bölüm, 1940 Lincoln Continental ile kişisel lüks araba segmentini oluşturmaya yardımcı oldu.

Lincoln Motor Company, Henry M. Leland tarafından 1917'de kuruldu ve adını Abraham Lincoln'dan aldı. Şubat 1922'de, şirket günümüze kadar ana şirketi olan Ford tarafından satın alındı. II. Dünya Savaşı'nın ardından, Ford Lincoln-Mercury Bölümü'nü kurdu ve Lincoln'ü orta seviye Mercury markasıyla eşleştirdi; eşleşme, Mercury'nin 2010'da kapanmasına kadar sürdü. 2012'nin sonunda, Lincoln orijinal adı olan Lincoln Motor Company'ye geri döndü. Premier Automotive Group'un (Jaguar, Land Rover, Aston Martin ve Volvo) satışından sonra ve Mercury'nin kapanmasından sonra, Lincoln, Ford Motor Company'nin tek lüks markası olarak kaldı.

Başlangıçta Lincoln'ün üstünde bağımsız bir bölüm olarak kurulan Continental, 1959'da Lincoln'e entegre edildi. 1969 için, Continental markalı Mark serisi, Lincoln aracılığıyla pazarlandı ve 1986'da Lincoln adını aldı. Lincoln dört noktalı yıldız amblemi, 1956 Continental Mark II'de tanıtılan bir rozetten türetilmiştir; mevcut sürümü 1980'de tanıtıldı.

Lincoln'ün mevcut ürün yelpazesi lüks crossover ve spor-utility araçlarından oluşmaktadır. Tüm önceden varoluşu boyunca Lincoln, limuzin ve şoförlü lüks araçlar için araba tabanlı araçlar da üretti; birkaç örnek, ABD Başkanları için resmi devlet limuzinleri olarak hizmet verdi. Bugün, bu niş, crossover ve SUV dizisi tarafından doldurulmaktadır.

2017'de, Lincoln küresel olarak 188.383 araç sattı. Kuzey Amerika'nın dışında, Lincoln araçları Ortadoğu'da (İran ve Suriye hariç), Çin'de (Hong Kong, Makao ve Tayvan hariç) ve Güney Kore'de resmi olarak satılmaktadır.


YouTube kanalı açıklaması:
Tasarım, sağlık ve sığınak gücü hakkındaki konuşmalar ve görüşlerin ivme kazandığı Lincoln'a hoş geldiniz.

İnsan deneyiminin derin anlayışı, tasarım ve yeniliklerimizin özünde yer alır ve her araca inşa ettiğimiz düşünceli dokunuşları ve olağanüstü hizmet yelpazesini paylaşmaktan mutluluk duyarız. Burada ayrıca, Lincoln sahibi olmanın en iyi şekilde nasıl değerlendirileceğine dair ipuçları sunan eğitici videolar da bulabilirsiniz. Yaptığımız her şey, sizin en iyi hayatınızı sorunsuz bir şekilde yaşamanız için özenle tasarlanmıştır. Kendinizi rahatlatın ve sığınak gücünün keyfini çıkarın.
Lincoln Motor Company, ya da sadece Lincoln, Amerikan otomobil üreticisi Ford'un lüks araç bölümüdür. ABD'deki en üst düzey lüks araç markaları arasında pazarlanan Lincoln, General Motors'a ait Cadillac ile yakın bir konumlandırmaya sahipti. Bölüm, 1940 Lincoln Continental ile kişisel lüks araba segmentini oluşturmaya yardımcı oldu. ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
10 Kasım 2005
Kanal Kategorisi
Otomobiller ve Araçlar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close