Tüm Reklamları Kapat
Lamborghini
Fragmanı İzle

Lamborghini

@Lamborghini
Youtube Kanalı
2005
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Automobili Lamborghini S.p.A. (İtalyanca telaffuzu: [autoˈmɔːbili lamborˈɡiːni]), Sant'Agata Bolognese'de bulunan lüks spor arabalar ve SUV'lar üreten İtalyan bir üreticidir. Şirket, Audi adlı yan kuruluşu aracılığıyla Volkswagen Grubu'na aittir.

İtalyan üretim işletmecisi Ferruccio Lamborghini (1916-1993), 1963 yılında Ferrari'yle rekabet etmek için Automobili Ferruccio Lamborghini S.p.A.'yı kurdu. Şirket, arka orta motor ve arkadan çekiş düzeni kullanmasıyla tanındı. Lamborghini, ilk on yılında hızla büyüdü, ancak 1973'teki küresel ekonomik durgunluk ve petrol krizi sonrasında satışlar düştü. Şirketin sahipliği 1973'ten sonra üç kez değişti ve 1978'de iflas etti. Amerikan Chrysler Corporation, 1987'de Lamborghini'yi devraldı ve 1994'te Malezyalı yatırım grubu Mycom Setdco ve Endonezyalı V'Power Corporation'a sattı. 1998'de Mycom Setdco ve V'Power, Lamborghini'yi Volkswagen Grubu'na sattı ve marka grupun Audi bölümünün kontrolü altına alındı.

Yeni ürünler ve model serileri markanın portföyüne eklendi ve piyasaya sunuldu ve markanın üretkenliği arttı. 2000'lerin sonlarında, küresel finansal kriz ve sonrasındaki ekonomik kriz sırasında Lamborghini'nin satışları neredeyse P düştü.

Lamborghini şu anda, V12 motorlu Aventador ve V10 motorlu Huracán'ı, çift turbolu V8 motorlu Urus SUV'un yanı sıra deniz motoru yarışları için V12 motorlar da üretmektedir. Ayrıca, Ferruccio Lamborghini tarafından 1948 yılında kurulan Lamborghini Trattori, İtalya'nın Pieve di Cento kentinde merkezi bulunuyor ve traktörler üretmeye devam ediyor. 1973'ten beri Lamborghini Trattori, otomobil üreticisinden ayrı bir kuruluştur.

YouTube kanalı açıklaması:
Automobili Lamborghini.
İnsanları sürüşün ötesine taşımak.
Cesur. Beklenmedik. Otantik.

Tüm resimler, görüntüler, fotoğraflar ve videolar Automobili Lamborghini spa'nın mülkiyetindedir ve telif hakkı ve fikri mülkiyet hakkıyla korunmaktadır. İndirme sadece özel kullanım için izin verilir. Diğer herhangi bir kullanım kesinlikle yasaktır ve uygulanabilir yasa uyarınca cezalandırılır.
Automobili Lamborghini S.p.A. (İtalyanca telaffuzu: [autoˈmɔːbili lamborˈɡiːni]), Sant'Agata Bolognese'de bulunan lüks spor arabalar ve SUV'lar üreten İtalyan bir üreticidir. Şirket, Audi adlı yan kuruluşu aracılığıyla Volkswagen Grubu'na aittir. İtalyan üretim işletmecisi Ferruccio Lamborghini (1916-1993), 1963 yılında Ferrari'yle r ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İtalyanca (italiano)
Yayınlanma Tarihi
13 Aralık 2005
Kanal Kategorisi
Otomobiller ve Araçlar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close