Tüm Reklamları Kapat
Kral Katili Güncesi

Kral Katili Güncesi (The Name of the Wind)

Rüzgarın Adı
Kitap
2007
EA Puanı
10.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Kral Katili Güncesi (İngilizce özgün adıyla The Kingkiller Chronicle), Amerikalı yazar Patrick Rothfuss'un Kvothe adlı hayalî karakterin otobiyografisi mâhiyetindeki epik-fantezi romanıdır. Seri 3 ciltten oluşmaktadır. Eserin ilk iki cildi yayımlanmıştır. Kitap anlatımı ikiye ayrılmış; bir kısmı günümüzde bar sahibi Kvothe'nin Devan Looches'a hayatını ayrı ayrı üç gün olarak anlattığı zamanda, bir kısmı da hayat hikâyesindeki zamandadır. Günümüz bakış açısından anlatılırken roman hakim bakış açısıyla anlatılırken Kvothe'nin geçmişi ise kahraman bakış açısıyla anlatılır.
Serideki kitaplar
Nisan 2007'de ilk kitap Rüzgârın Adı, Mart 2011'de ise serinin ikinci kitabı Bilge Adamın Korkusu yayınlandı. Serinin üçüncü ve final kitabı olarak geçen Taş Kapılar'ın yayın tarihi belirtilmese de 2020 yılı içerisinde olacağı tahmin ediliyor.
1. Gün: Rüzgarın Adı (Nisan 2007)
2. Gün: Bilge Adamın Korkusu (Mart 2011)
3. Gün: Taş Kapılar (Yayın tarihi belli değil)

Not: Kitabı şiddetle tavsiye etmekteyim. Sayfa sayısının fazla olmasına bakmadan okumanızı tavsiye ediyorum. Bence bir şans vermelisiniz…
Kral Katili Güncesi (İngilizce özgün adıyla The Kingkiller Chronicle), Amerikalı yazar Patrick Rothfuss'un Kvothe adlı hayalî karakterin otobiyografisi mâhiyetindeki epik-fantezi romanıdır. Seri 3 ciltten oluşmaktadır. Eserin ilk iki cildi yayımlanmıştır. Kitap anlatımı ikiye ayrılmış; bir kısmı günümüzde bar sahibi Kvothe'nin Devan Looches'a hayat ... Daha fazla göster
Yazar
Patrick Rothfuss
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Orijinal Başlık
The Name of the Wind
Yayınlanma Tarihi
25 Nisan 2007
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Patrick James Rothfuss Amerikalı epik fantezi yazarı ve üniversite öğretim üyesi. Rothfuss, Kral Katili Güncesi üçlemesiyle tanınmıştır. Yazarın ilk eseri olan Rüzgarın adı ile 2007 Quill Ödülü almıştır.
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Burcu Sena ÖZALP
@daanaus5422369
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close