Tüm Reklamları Kapat
Kiracı

Kiracı

Film
1987
EA Puanı
10.0 10
5 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Kiracı, kıt kanaat geçinen bir adam ve ailesinin hikayesini konu ediyor. Evli ve iki çocuk babası olan Kerim, devlet memuru olarak çalışmaktadır. Geçimini zor sağlayan Kerim, bir de ev kirası ödemekle uğraşır. Eşi, çocukları ve kaynanasıyla birlikte yaşayan Kerim, ev sahibinin sürekli zam yapmasından iyice bunalmıştır. Ev sahibi ile konuşsa da kiranın artmasına engel olamayan Kerim, çareyi daha ucuz bir eve çıkmakta bulur. Bir yandan bütçesine uygun bir ev arayan Kerim, bir yandan da iş yerinde kendisine aşık olan Sühendan ile uğraşır. Sonunda daha uygun bir ev bulup taşınan Kerim, artık hayatının yoluna girdiğini düşünür. Oysa ki aynı dertler burada da onun peşini bırakmaz.
Kiracı, kıt kanaat geçinen bir adam ve ailesinin hikayesini konu ediyor. Evli ve iki çocuk babası olan Kerim, devlet memuru olarak çalışmaktadır. Geçimini zor sağlayan Kerim, bir de ev kirası ödemekle uğraşır. Eşi, çocukları ve kaynanasıyla birlikte yaşayan Kerim, ev sahibinin sürekli zam yapmasından iyice bunalmıştır. Ev sahibi ile konuşsa da kira ... Daha fazla göster
Oyuncu
Kemal Sunal Özlem Onursal Nurettin Şen Tümü
Yönetmen
Orhan Aksoy
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
01 Mayıs 1987
Film Süresi
1 saat 34 dakika
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Ülke Türkiye
Türler Komedi, Dram
Prodüksiyon Uğur Film
IMDb Puanı 6.7/10
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close