Tüm Reklamları Kapat
iPhonedo Türkiye
Fragmanı İzle

iPhonedo Türkiye

Youtube Kanalı
2015
EA Puanı
10.0 10
7 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
YouTube açıklaması:

Teknoloji ile şaka olmaz!

iPhonedo Türkiye Resmi Hesabı.

"iPhonedo.net" sitesinden alınmıştır:
iPhonedo ne demek?

iPhone Dō’dan gelir. Dō (道) Yol anlamına gelir. Japonya’da Dō 12.yy’dan bu yana ruhani ya da savaşçıl disiplin anlamında da kullanılır.
iPhonedo 2007’nin sonlarında İstanbul’da başlayan bir macera’dır. iPhonedo kendi içinde bir çok değişimden geçmiştir. Öncelikle Unlock işlemlerinin derlenip toparlandığı bir site olarak yayın hayatına başlamıştır. İlk başladığında iPhonedo ekibi oldukça kalabalık ve ümit veren bir projeydi. Bir üyesi İngiltere’de, diğeri ABD’de, kurucu üyesi Türkiye’deydi. Fakat zaman içerisinde, zamansızlıklardan dolayı iPhonedo sadece kurucu üyesine kaldı ve bir kaç yıl sonra da iPhonedo tamamen ABD merkezli bir hobi haline geldi. Bu hobi zaman içerisinde büyümeye ve hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline gelmeye başladı.
Şu anda iPhonedo, bir hobi’den öte bir duruma gelmiş durumdadır.

iPhonedo ne zaman?

iPhonedo 2015 yılı itibari ile iPhonedo 5.0 isimli yeni yayın dönemine geçmiştir. Bu dönemin öncekilerine göre en büyük farkı kamera açısı değişmiştir ve iPhonedo videoları dünyayı ele geçirme amaçlı olarak Türkçe alt yazılı İngilizce olmuştur.

iPhonedo‘dan ne beklemeliyim?

Hmmm… Birincisi iPhonedo sadece bir kişidir. Haliyle sorulan soruları kaçırma, cevap verememe, vermeme durumu oldukça normaldir. Özellikle gelen soruların neredeyse tamamı önceden cevaplanmış olduğunu hatırlatmakta fayda görüyorum. Bu sitenin de en büyük faydası bu olacaktır. Arama ekranına iTunes hata kodunuzu yazdığınızda cevabınızı bulabilecek, hızlıca yolunuza devam edebileceksiniz.
iPhonedo bir kamu kuruluşu, bir marka, bir şirket değildir. Hiç bir profesyonel tavır kendisinden beklenmemelidir. Belirli bir etiketi yoktur, bir gün iPhone ertesi gün domates tanıtabilir. 🙂

Tüm amaç eğlenmek, paylaşmak, öğrenmek, yeri gelince beraber bir şeyler yapmak, faydalı olmaktır. Bu engin çerçevede her şey olabilir! (Oluyor da! 🙂

iPhonedo‘dan önce n’oluyordu?

iPhonedo’dan önce 2004 yılında -şu anda benimle alakası bulunmayan- Nokia Türkiye, sitesinde teknolojiye olan düşkünlük devam ettiriliyordu. Aynı şekilde kamera testleri, kıyaslamalar yapıyordum. O dönemde Nokia 6600’ın kamerasının fotoğrafları yazılımla büyüttüğünü (upscale) farketmiş, bir çok 6600 sahibini çok inkar denizlerine sürüklemiştim.
Bu tarz teknoloji olayları ile müziği birleştirme merakı o günlerde de mevcuttu. Bu NokiaTurkiye’nin tema müziğiydi.
NokiaTürkiye’den önce yine benzer teknoloji müzik karışık bir dünya mecuttu.

iPhonedo kim Ay Dede kim?

İkisi de aynı kişi (ben), iPhonedo’nun zaman içerisinde bir çok ismi olmuş, bunlar kendi kendilerine evrim geçirmiştir, iPad Dede, iDede, AyDede, Do, Do’cum, aypöndö, aypondo, gudubik gibi çeşit çeşit rumuzlar mevcuttur.

iPhonedo.com’a ne oldu?

iPhonedo.com, domain ismi kiralanan şirketin e-postalarının ‘spam’ etiketi alması ve onlardan gelen e-postaların dümdüz çöpe gitmesi ile gözden kaçmış ve singapurlu biri tarafından kiralanmıştır. Kendisi ile defalarca irtibata geçilmiş fakat kendisi bu isimle bir proje üzerinde çalıştığını söylemiş ve domain’i iade etmek istememiştir.
iPhonedo ismi tescil işlemleri sonrası bu domain büyük ihtimalle yasal işlemler ile geri alınacaktır.

Ayfondo nedir?

Ayfondo, iPhonedo’nun müzik koludur. Peki diyeceksiniz ki iPhonedo’nun müzikleri ile ne farkı var. Güzel soru, Ayfondo’daki müzikler daha az mizah içermektedir, daha deneyseldir. Söylendiğinde aynı tınlasa da aradaki çok ince fark budur.

iPhonedo fanatik mi?

Hayır, asla! Teknolojiye büyük bir aşk besliyorum ama hiç bir markanın bağımlısı değilim.

iPhonedonet, çok mu net?

iPhonedo.net açıldığı anda elbette ki bir çok eksiği olmuş olabilecek bir web defteri. Zamanla gümbür gümbür olup her derdinize deva olacaktır.

iPhonedo‘ya ait resmi hesaplar hangileridir?

do’nun bağları sayfamızdan tüm iPhonedo ve Ayfondo hesaplarına ulaşabilirsiniz.
YouTube açıklaması: Teknoloji ile şaka olmaz! iPhonedo Türkiye Resmi Hesabı. "iPhonedo.net" sitesinden alınmıştır: iPhonedo ne demek? iPhone Dō’dan gelir. Dō (道) Yol anlamına gelir. Japonya’da Dō 12.yy’dan bu yana ruhani ya da savaşçıl disiplin anlamında da kullanılır. ... Daha fazla göster
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
19 Nisan 2015
Kanal Kategorisi
Bilim teknolojisi
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Nagihan Sıla Akkurt
İnceleyen10
Eskiden izlerdim, kanalın müziklerini vs. çok güzel yapıyor.
2
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close