Tüm Reklamları Kapat
Huzursuzluk

Huzursuzluk

Kitap
2017
EA Puanı
9.2 10
11 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Merhamet zulmün merhemi olamaz!

İstanbul'un kargaşası içinde sıradan bir yaşam süren İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin'in ölüm haberi üzerine doğduğu kadim kent Mardin'e gider. Onun, önce sevdaya sonra ölüme yazılmış, Mardin'de başlayıp Amerika'da sona ermiş hayatını araştırmaya koyulur. Böylece âdeta bir girdabın içine çekilir, tutkuyla ve hırsla gizemli bir kadının peşine düşer.

Harese medir, bilir misin? Develerin çölde çok sevdiği bir diken var. Deve dikeni yedikçe ağa kanar. Tuzlu kanın tadı dikeninkiyle karışınca bu, devenin daha çok hoşuna gider. Kanadıkça yer, bir türlü kendi kanına doyamaz... Ortadoğu'nun adeti budur, tarih boyunca birbirini öldürür ama aslında kendini öldürdüğünü anlamaz. Kendi kanının tadından sarhoş olur.

Mardinli Hüseyin ile IŞİD zulmünü misliyle yaşamış Ezidi kızı Meleknaz'in ve kelamın çocuklarının hikayesi... Livaneli okuru, sevda ile acının iç içe geçtiği bir Ortadoğu gerçeğiyle buluşturuyor.
Merhamet zulmün merhemi olamaz! İstanbul'un kargaşası içinde sıradan bir yaşam süren İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin'in ölüm haberi üzerine doğduğu kadim kent Mardin'e gider. Onun, önce sevdaya sonra ölüme yazılmış, Mardin'de başlayıp Amerika'da sona ermiş hayatını araştırmaya koyulur. Böylece âdeta bir girdabın içine çekilir, tut ... Daha fazla göster
Yazar
Zülfü Livaneli
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 2017
Yayınevi
Doğan Kitap
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 154
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Romanları 40 dilde yayımlanan Ömer Zülfü Livaneli, 1946 yahada doğdu, Ankara'da Maarif Koleji'nde okudu, Stock- holde felsefe ve müzik eğitimi gördü.

1972 yahoda Bikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yl sürgünde yaşadı

Harvard ve Princeton gibi saygın üniversitelerde konferans lar ve dersler veren, romanları, fikirleri ve müziği ile dünya handa övgülerle karşılanan bir sanatçı olan Livaneli, ede- biyat, müzik ve sinema alanlarında 30'dan fazla ulusal ve ahuslararası ödül sahibi.

Livaneli, 1999 yılında San Remo'da En Iyi Besteci ödülüne layok görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, Tamir senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Meh- ta, Simeon Kogan gibi geflerce yönetildi.

Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, Ispanya, Kore ve Almanya'da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Bal- kan Edebiyat Ödülü'ne hak kazandı. ABD'de Barnes & Noble Yeni Büyük Yazarları Keşfi Yarışması'nda finalist olarak ödül ald. Italya ve Fransa'da Yılın Kitabı Ödülü'ne, Türkiye'de ise Yanus Nadi Odula'ne ve Orhan Kemal Roman Armağanı'na layık görüldü. Kardeşimin Hikayesi 2013'ün en çok okunan ro- mani oldu. ABD'de Missouri Universitesi, romanlarını ders ki- tabı olarak okuttu.

Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötü- ra 1996 yılında Paris'te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı. 2016 yılında UNESCO elçiliğinden istifa etti.

2002-2006 yılları arasında TBMM'de ve Avrupa Konseyi'nde milletvekilliği görevinde bulundu.
Romanları 40 dilde yayımlanan Ömer Zülfü Livaneli, 1946 yahada doğdu, Ankara'da Maarif Koleji'nde okudu, Stock- holde felsefe ve müzik eğitimi gördü. 1972 yahoda Bikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yl sürgünde yaşadı Harvard ve Princeton gibi saygın üniversitelerde konferans lar ve dersler veren, romanları ... Daha fazla göster
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (2)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Bedirhan Beyazduman
İnceleyen10
Muhteşem bir eser
8
0 Yorum
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
İnceleme
Hatice Yetişkin
İnceleyen10
Şengal Dağı 'nın kaçgınları, insanlık ağacının kırılmış dalları, onca soykırımdan kurtulan kılıç artıkları burada.
Acının ötesine geçenler insan soyunu aşağılar.
Dolayısıyla merhamet zulmün merhemi olamaz!
2
0 Yorum
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Bedirhan Beyazduman
@Bedirhan49
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close