Tüm Reklamları Kapat
HTC
Fragmanı İzle

HTC (宏達)

@HTC
Youtube Kanalı
2006
EA Puanı
Puanlanmadı
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
HTC Corporation (Geleneksel Çince: 宏達國際電子股份有限公司; Basitleştirilmiş Çince: 宏达国际电子股份有限公司; Pinyin: Hóngdá Guójì Diànzǐ Gǔfèn Yǒuxiàn Gōngsī), ya da High Tech Computer Corporation (doğrudan Hongda International Electronics Co., Ltd. olarak çevrilen HTC), merkezi Tayvan'ın New Taipei City'sindeki Xindian Bölgesi'nde bulunan bir Tayvan tüketici elektroniği şirketidir. 1997 yılında kurulan HTC, özgün tasarım imalatçısı ve orijinal ekipman imalatçısı olarak başladı ve dizüstü bilgisayarlar tasarladı ve üretti.

Başlangıçta çoğunlukla Windows Mobile'a dayalı akıllı telefonlar yapan HTC, Android işletim sisteminin geliştirilmesine adanmış bir cep telefonu üreticileri ve mobil ağ operatörleri grubu olan Açık Mobil Cihaz Ortaklığı'nın kurucu üyelerinden biri oldu. HTC Dream (birçok ülkede T-Mobile tarafından T-Mobile G1 olarak pazarlanmaktadır), piyasada Android çalıştıran ilk telefondur.

İlk olarak ABD'de Q3 2011'de en büyük akıllı telefon satıcısı olduğu başarılı olarak başlasa da, Samsung ve Apple gibi diğer üreticilerin rekabeti, pazar payını azalttı ve Nisan 2015'e kadar yalnızca 7.2%'ye düştü ve şirket ardışık net kayıplar yaşadı. 2016 yılında, HTC, işletmesini akıllı telefonlarının ötesinde çeşitlendirmeye başladı ve Valve ile HTC Vive olarak bilinen bir sanal gerçeklik platformu üretmek için ortaklık kurdu. Google Pixel üzerinde işbirliği yaptıktan sonra, 2017'de HTC, tasarım ve araştırma yeteneklerinin yaklaşık yarısını ve akıllı telefonla ilgili olmayan fikri mülkiyetle ilgili olmayan özel haklarını Google'a 1.1 milyar ABD doları karşılığında sattı.


YouTube kanalı açıklaması:
Ürün ipuçları, ürün lansman videoları, öğreticiler ve daha fazlasını görmek için resmi HTC YouTube kanalına katılın. Hiçbir şey kaçırma - hepsini görmek için ilk abone olun.

Gizlilik Politikası: http://www.htc.com/us/terms/privacy/
HTC Corporation (Geleneksel Çince: 宏達國際電子股份有限公司; Basitleştirilmiş Çince: 宏达国际电子股份有限公司; Pinyin: Hóngdá Guójì Diànzǐ Gǔfèn Yǒuxiàn Gōngsī), ya da High Tech Computer Corporation (doğrudan Hongda International Electronics Co., Ltd. olarak çevrilen HTC), merkezi Tayvan'ın New Taipei City'sindeki Xindian Bölgesi'nde bulunan bir Tayvan tüketici elektroniğ ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
Çince (中文)
Orijinal Başlık
宏達
Yayınlanma Tarihi
13 Ocak 2006
Kanal Kategorisi
Bilim teknolojisi
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tanıtım Videosu
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close