Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
How God Changes Your Brain

How God Changes Your Brain

Breakthrough Findings from a Leading Neuroscientist
Kitap
2009
EA Puanı
10.0 10
28 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Tanrı büyüktür - en azından zihinsel, fiziksel ve ruhsal sağlığınız için. Nörobilimci Andrew Newberg ve terapist Mark Robert Waldman, beyin tarama çalışmalarından elde edilen yeni kanıtlara, insanların dini ve ruhsal deneyimlerine ilişkin geniş kapsamlı bir ankete ve yazarların yetişkinlere yönelik Tanrı çizimlerine ilişkin analizlerine dayanarak, aşağıdaki çığır açan keşifleri sunuyor:

• Sadece dua ve ruhsal uygulama stresi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda günde sadece on iki dakikalık meditasyon yaşlanma sürecini yavaşlatabilir.
• Cezalandırıcı bir Tanrı yerine sevgi dolu bir Tanrı'yı ​​tefekkür etmek, kaygı ve depresyonu azaltır ve güvenlik, şefkat ve sevgi duygularını artırır.
• Köktendincilik kendi içinde kişisel olarak faydalı olabilir, ancak aşırı inançların yarattığı önyargı beyninize kalıcı olarak zarar verebilir.
• Yoğun dua ve meditasyon, beyindeki sayısız yapı ve işlevi kalıcı olarak değiştirir, değerlerinizi ve gerçekliği algılama şeklinizi değiştirir.

Hem modern bilimin açıklayıcı bir çalışması hem de okuyucuların fiziksel ve duygusal sağlıklarını geliştirmeleri için pratik bir rehber olan Tanrı Beyninizi Nasıl Değiştirir, inanç hakkında ilham verici olduğu kadar inandırıcı olan türünün ilk örneği bir kitaptır.
Tanrı büyüktür - en azından zihinsel, fiziksel ve ruhsal sağlığınız için. Nörobilimci Andrew Newberg ve terapist Mark Robert Waldman, beyin tarama çalışmalarından elde edilen yeni kanıtlara, insanların dini ve ruhsal deneyimlerine ilişkin geniş kapsamlı bir ankete ve yazarların yetişkinlere yönelik Tanrı çizimlerine ilişkin analizlerine dayanarak, ... Daha fazla göster
Yazar
Andrew Newberg
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 2009
Yayınevi
Ballantine Books
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
ISBN-10 0345503414
ISBN-13 9780345503411
Cilt Ciltsiz
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Çağrı Mert Bakırcı
@cagrimertbakirci
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close