Tüm Reklamları Kapat
Honda
Fragmanı İzle

Honda

@Honda
Youtube Kanalı
2005
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Honda Motor Co., Ltd. (Japonca: 本田技研工業株式会社, Hepburn: Honda Giken Kōgyō KK), otomobil, motosiklet ve güç ekipmanı üreticisi olan Japon kamu holding şirketidir. Şirketin merkezi Minato, Tokyo, Japonya'dadır.

Honda, 1959'dan beri dünyanın en büyük motosiklet üreticisidir ve 2019'un sonunda 400 milyon üretimle dünyanın en büyük içten yanmalı motor üreticisidir. Her yıl 14 milyondan fazla içten yanmalı motor üretmektedir. Honda, 2001 yılında Japon otomobil üreticileri arasında ikinci en büyük üretici oldu. 2015 yılında, Honda dünyanın en büyük sekizinci otomobil üreticisiydi.

Honda, 1986 yılında Acura adlı özel bir lüks marka çıkaran ilk Japon otomobil üreticisi oldu. Ana otomobil ve motosiklet işlerinin yanı sıra, Honda ayrıca bahçe ekipmanları, deniz motorları, kişisel su taşıtları, güç jeneratörleri ve diğer ürünler de üretmektedir. Honda, 1986'dan beri yapay zeka/robotik araştırmalarıyla ilgilenmekte ve 2000'de ASIMO robotunu piyasaya sürmüştür. Ayrıca 2004 yılında GE Honda Aero Engines'in kurulması ve 2012'de üretime başlayan Honda HA-420 HondaJet ile havacılık sektörüne de girmiştir. Honda'nın Çin'de iki ortak girişimi vardır: Dongfeng Honda ve Guangqi Honda.

Honda, 2013 yılında gelirlerinin yaklaşık %5,7'sini (6,8 milyar dolar) araştırma ve geliştirmeye yatırdı. Ayrıca 2013 yılında Honda, sadece 88,357 araç ithal ederken 108,705 Honda ve Acura modeli ihraç eden ilk Japon otomobil üreticisi oldu.

YouTube kanalı açıklaması:
1959'da, Los Angeles'ta 305cc'lik Honda Dream motosikleti ile tek bir ürünle dükkânımızı açtık. Elli yıldan fazla bir süre sonra, Kuzey Amerika'da güç ekipmanları, jeneratörler, deniz motorları ve otomobiller üreten 11 tesise sahibiz. İlk günden beri felsefemiz aynı kalmıştır. Bir zamanlar imkansız görülen hayalleri gerçekleştirmek için uzanmak. Bir zamanlar kırılmaz olarak düşünülen rekorları kırmak. Bir zamanlar hareketsiz olarak kabul edilen alanlarda hareketliliği hayal etmek. Ancak gerçekleşen her hayalin yerini almak için başka bir hayal daha var, bizi sadece imkansızı düşlemekle kalmayıp aynı zamanda gerçekleştirmeye de meydan okuyor.
Honda Motor Co., Ltd. (Japonca: 本田技研工業株式会社, Hepburn: Honda Giken Kōgyō KK), otomobil, motosiklet ve güç ekipmanı üreticisi olan Japon kamu holding şirketidir. Şirketin merkezi Minato, Tokyo, Japonya'dadır. Honda, 1959'dan beri dünyanın en büyük motosiklet üreticisidir ve 2019'un sonunda 400 milyon üretimle dünyanın en büyük içten yan ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
11 Ekim 2005
Kanal Kategorisi
Otomobiller ve Araçlar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close