Tüm Reklamları Kapat
Hayatımın Kararı
Fragmanı İzle

Hayatımın Kararı (Tot altijd)

Time Of My Life
Film
2012
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Belçika’da ötenazi yasasının çıkmasına vesile olan gerçek bir hikayeye dayanıyor. Filmde, 80’li yıllarda gençliklerini ve aşk hayatlarını dolu dolu yaşayan dört arkadaşın hayatları, Mario’nun MS hastalığına yakalanmasıyla değişiyor. Mario, ölümüne kadar yaşamak istemediği bu hastalığa karşı, ötenazi hakkını savunan Waardig Sterven adlı bir grup kuruyor. En yakın arkadaşı Thomas ise, hem doktor hem de dost olarak Mario’yu kaybetmemek için çabalıyor. Film, hem Mario’nun hem de Thomas’ın, ölüm ve yaşam arasındaki seçimlerini, duygularını ve mücadelelerini gözler önüne seriyor.

Bu film, Hayatın anlamı, dostluk, aşk, özgürlük ve ölüm gibi derin konuları ele alıyor. İzleyicileri hem güldüren hem de ağlatan bu film, Belçika sinemasının başarılı örneklerinden biri olarak kabul ediliyor. Hayatımın Kararı, sadece bir dram filmi değil, aynı zamanda bir hayat dersi.
Belçika’da ötenazi yasasının çıkmasına vesile olan gerçek bir hikayeye dayanıyor. Filmde, 80’li yıllarda gençliklerini ve aşk hayatlarını dolu dolu yaşayan dört arkadaşın hayatları, Mario’nun MS hastalığına yakalanmasıyla değişiyor. Mario, ölümüne kadar yaşamak istemediği bu hastalığa karşı, ötenazi hakkını savunan Waardig Sterven adlı bir grup kur ... Daha fazla göster
Oyuncu
Koen De Graeve Geert Van Rampelberg Lotte Pinoy Tümü
Yönetmen
Nic Balthazar
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Flemenkçe (Flaman) (Nederlands)
Orijinal Başlık
Tot altijd
Yayınlanma Tarihi
25 Ocak 2012
Film Süresi
2 saat 1 dakika
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Ödüller 4 galibiyet ve 5 adaylık
Ülke Belçika
Türler Dram
Gişe Hasılatı (Dünya Geneli) $1,573,052
Prodüksiyon Eyeworks Film & TV Drama, Flinck Film, Entre Chien et Loup, Eén, Centre du Cinéma et de l'Audiovisuel de la Fédération Wallonie-Bruxelles
IMDb Puanı 7.3/10
Fragman
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close