Tüm Reklamları Kapat
Gülün Adı

Gülün Adı (Il nome della rosa)

Kitap
1980
EA Puanı
9.9 10
18 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Yıl 1327. Zengin bir İtalyan manastırındaki Benedictines'in sapkın olduğundan şüphelenilir ve Baskerville'li Birader William araştırmak için gelir. Hassas görevi birdenbire yedi tuhaf ölümle gölgelenince, Birader William dedektif olur. Araçları, Aristoteles'in mantığı, Aquinas'ın teolojisi, Roger Bacon'ın ampirik içgörüleridir - hepsi alaycı bir mizah ve vahşi bir merakla parıldayacak şekilde keskinleştirilmiştir. Kanıt topluyor, gizli sembolleri ve şifreli el yazmalarını deşifre ediyor ve "en ilginç şeylerin geceleri meydana geldiği" manastırın ürkütücü labirentini kazıyor.
Yıl 1327. Zengin bir İtalyan manastırındaki Benedictines'in sapkın olduğundan şüphelenilir ve Baskerville'li Birader William araştırmak için gelir. Hassas görevi birdenbire yedi tuhaf ölümle gölgelenince, Birader William dedektif olur. Araçları, Aristoteles'in mantığı, Aquinas'ın teolojisi, Roger Bacon'ın ampirik içgörüleridir - hepsi alaycı bir mi ... Daha fazla göster
Yazar
Umberto Eco
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İtalyanca (italiano)
Orijinal Başlık
Il nome della rosa
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 1980
Yayınevi
Can Yayınları
Son Baskı Sayısı
56
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 733
ISBN-10 9750732731
ISBN-13 9789750732737
Boyutları 13,4 x 19,8 cm
Son Baskı Tarihi 2022-02-01
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Umberto Eco, 1932'de İtalya'da Milanoya'ya bağlı Alessandria kasabasında doğdu.1950'lerde İtalyan radyo-televizyonu RAI'nin kültür programlarını yönetti. 1959-1975 arasınad İtalya'nın ünlü yayınevi Bompiani'nin edebiyatdışı yayınlarının editörlüğünü üstlendi; La Stampa, Corriere della Sera, La Repubblica, L'Espresso gibi gazetelerde makaleler yazdı. 1970'lerde Bologna Üniversitesi'nde göstergebilim dersleri vermeye başladı. Gülün Adı, Foucault Sarkacı, Önceki Gülün Adası ve Baudolino gibi romanlarıyla; modern kültürü ince bir mizah duyarlılığıyla ele alan Açık Yapıt, Anlatı Ormanlarında Altı Gezinti, Beş Ahlak Yazısı, Ortaçağ Estetiğinde Sanat ve Güzellik, Ortaçağ'ı düşlemek, Somonbalığıyla Yolculuk, Yanlış Okumalar, Yorum ve Aşırı Yorum ve Kitaplardan Kurtulabileceğinizi Sanmayın gibi deneme kitaplarıyla günümüzün en saygın yazarları arasına girdi. 19 Şubat 2016 tarihinde aramızdan ayrıldı.
Umberto Eco, 1932'de İtalya'da Milanoya'ya bağlı Alessandria kasabasında doğdu.1950'lerde İtalyan radyo-televizyonu RAI'nin kültür programlarını yönetti. 1959-1975 arasınad İtalya'nın ünlü yayınevi Bompiani'nin edebiyatdışı yayınlarının editörlüğünü üstlendi; La Stampa, Corriere della Sera, La Repubblica, L'Espresso gibi gazetelerde makaleler yazdı ... Daha fazla göster
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (2)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Gültekin Tuna
İnceleyen
Umberto Eco engin bir tarih bilgisine sahip o yüzden bu kitapta yazar Orta Çağ gibi karanlık bir konuyu derinlemesine girip polisiyeyle birleştirmiş. Ard arda manastırda işlenen cinayetler ve bunları araştırmak için gönderilenlerin yaşadığı gizemli yolculuğunu anlatan bu kitap, okuyuca farklı bir bakış açısı katıyor.
9
0 Yorum
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
İnceleme
Mervenur Yıldıran
İnceleyen10
Müthiş bir kitap, filmi de harikaydı. Skolastik düşünceyi en iyi şekilde ele almış. Herkese tavsiye ederim.
7
0 Yorum
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close