Tüm Reklamları Kapat
Google Chrome
Fragmanı İzle

Google Chrome

@GoogleChrome
Youtube Kanalı
2008
EA Puanı
5.5 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Google Chrome, Google tarafından geliştirilen bir çapraz platform web tarayıcısıdır. İlk olarak 2008'de Microsoft Windows için Apple WebKit ve Mozilla Firefox'un ücretsiz yazılım bileşenleri kullanılarak oluşturuldu. Daha sonra Linux, macOS, iOS ve Android için sürümler yayınlandı ve Android'de varsayılan tarayıcıdır. Tarayıcı ayrıca ChromeOS'un ana bileşenidir ve web uygulamaları için platform olarak hizmet verir.

Chrome'ın kaynak kodunun çoğu, Google'ın ücretsiz ve açık kaynak yazılım projesi Chromium'dan gelir, ancak Chrome, özel ücretsiz yazılım olarak lisanslanır. WebKit, orijinal işleme motoruydu, ancak Google sonunda Blink motorunu oluşturmak için çatalladı; 2017'den bu yana tüm Chrome sürümleri iOS hariç Blink'i kullanıyor.

Ekim 2022 itibarıyla, StatCounter, Chrome'un dünya genelinde g tarayıcı pazar payına sahip olduğunu tahmin ediyor (Kasım 2018'de r,38 zirve yaptı) ve tabletlerde en çok kullanılan tarayıcıdır (Safari'yi geçmiştir) ve akıllı telefonlarda da baskındır, tüm platformlar üzerinde ise e paya sahiptir. Bu başarıdan dolayı, Google "Chrome" marka adını diğer ürünlere de genişletti: ChromeOS, Chromecast, Chromebook, Chromebit, Chromebox ve Chromebase.


YouTube kanalı açıklaması:
Chrome tarayıcısı, işletim sistemi, Web Mağazası ve Chromebook'lar için resmi YouTube kanalı.
Google Chrome, Google tarafından geliştirilen bir çapraz platform web tarayıcısıdır. İlk olarak 2008'de Microsoft Windows için Apple WebKit ve Mozilla Firefox'un ücretsiz yazılım bileşenleri kullanılarak oluşturuldu. Daha sonra Linux, macOS, iOS ve Android için sürümler yayınlandı ve Android'de varsayılan tarayıcıdır. Tarayıcı ayrıca ChromeOS'un an ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
02 Eylül 2008
Kanal Kategorisi
Bilim teknolojisi
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close