Tüm Reklamları Kapat
Gençlerle Baş Başa Arkeoloji

Gençlerle Baş Başa Arkeoloji

Kitap
2023
EA Puanı
10.0 10
11 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Arkeolojiye ilgi duyan ve tanımlarla yeni tanışanlar için ideal bir başlangıç seviyesi kitap. Üniversiteye geçmeye hazırlanan, arkeolojiye ilgili bir öğrencinin gözünden bir kazı alanında hikayeyi okuyoruz. Kendisi meraklı bir biçimde arkeolojik şehirde çıkarılan bütün yapılar hakkında sorular soruyor ve aklınıza takılması muhtemel noktaların cevabını ise oradaki akademi kökenli çalışanlardan alıyor.
Yazar
İsmail Gezgin
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
01 Kasım 2023
Yayınevi
Yordam Kitap
Son Baskı Sayısı
1
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 111
ISBN-10 6051726441
ISBN-13 9786051726441
Boyutları 11,5 x 18,5 cm
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
1988 yılında Ege Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. Arkeolog, yazar, akademisyen. Sanatın Mitolojisi, Homo Narrans, Uygarlaşan İştah, Gençlerle Baş Başa: Mitoloji yayımlanmış kitaplarından bazılarıdır.
Özet
İsmail Gezgin bizleri yazın gittiği kıyı kasabasının yakınındaki kazıda büyük bir hevesle öğrenci-işçi olarak görev alan arkeoloji meraklısı Ayça'nın eşliğinde bir antik kentte dolaştırıyor. Bu gezi sırasında hem bir arkeolojik kazıda kimlerin çalıştığına tanık oluyor hem de antikçağların içinde yaşadığımız kültürü şekillendiren dünyasına daha yakından bakıyoruz.
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Murat Yıldız
İnceleyen10
Arkeoloji hakkında bir çırpıda okunabilecek bir giriş kitabı.
3
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Murat Yıldız
@octopus7412872
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close