Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Kitap
2019

Film Kurgusu

Tarihi, Kuramı ve Tekniği
Yazar: Cem Yıldırım
Tüm Reklamları Kapat

Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sayfa Sayısı 382
ISBN-10 6057941926
ISBN-13 9786057941923
Boyutları 13,5 x 21 cm
Son Baskı Tarihi 2021-03-01
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Cem Yıldırım, lisans ve yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi, Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladı. 2002-2004 yılları arasında New York Üniversitesinde, ''Digital Video Production'' alanında profesyonel sertifika eğitimi aldı. Çok sayıda kısa kurmaca ve belgesel filmin yönetmenliğini yaptı. 2005 yılından itibaren sinema filmleri, televizyon dizileri ve reklam filmleri gibi projelerin kurgusunu yaptı. 2014 yılında 64. Uluslararası Berlin Film Festivali kapsamında gerçekleştirilmiş olan ''Berlinale Talents'' programına seçildi. 2017 yılında İstanbul Üniversitesi, Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde doktora eğitimini tamamladı. Şu anda İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesinde Doktor Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.
Cem Yıldırım, lisans ve yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi, Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladı. 2002-2004 yılları arasında New York Üniversitesinde, ''Digital Video Production'' alanında profesyonel sertifika eğitimi aldı. Çok sayıda kısa kurmaca ve belgesel filmin yönetmenliğini yaptı. 2005 yılından itibaren sinema filmleri, ... Daha fazla göster
Özet
Hepimiz film izler ve filmler hakkında yorumlar, analizler üretmeyi severiz. Peki hiç bu keyifle izlediğimiz filmlerin masa başında hangi aşamalardan geçtiğini ve hangi tekniklerle üretildiğini merak ettiniz mi? Eğer cevabınız evet ise bu kitap tam size göre! Film kurgusunun tarihinden başlayıp kuram ve tekniğe kadar uzanan bir yolculuğa çıkmaya hazırlanın. Eminim bu kitaptan sonra filmleri teknik olarak da analiz edebileceksiniz.

Kişiler

Bu Eseri Raporla
Berkay Görür Eseri Ekleyen
3
Tavsiye Yaz
Tavsiyeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla Tavsiye Göster
Film Kurgusu
3
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close