Tüm Reklamları Kapat
Farklı Yönleriyle Hayatın İçinden

Farklı Yönleriyle Hayatın İçinden

Kitap
2023
EA Puanı
10.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Kitabın ana fikri, insan hayatında karşılaşılan zorlukların üstesinden gelmek için ihtiyacı olacak bilgilerin eğitim sürecidir. İnsan hayatı esnasında, belirli bir çevrede varlığını korur, eğitimle ilerletir ve eğitimle güçlendirir. Antik dönemden günümüze kadar hayatını sürdürebilmek için çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. Bu kitabımızda hayatın anlamını filozofların hayat hakkındaki görüşleri ile açıklayabiliriz. Platon’a göre hayatın anlamı; bilginin insanı erdemli olmaya ulaştıran bir araç olduğunu ileri sürmekteydi. Platon demokratik yaşamında eğitimin bir ürünü olduğunu savunmaktaydı. Aristo ise insan hayatının nihai hedefi iyi insan olmasını görüşüne inanmasıydı. Bu kitapta alanında saygın ve donanımlı akademisyenlere ait bilgilerin hayat sürecinde okurlara katkı sağlayacağı inancını taşımaktayız.
Kitabın ana fikri, insan hayatında karşılaşılan zorlukların üstesinden gelmek için ihtiyacı olacak bilgilerin eğitim sürecidir. İnsan hayatı esnasında, belirli bir çevrede varlığını korur, eğitimle ilerletir ve eğitimle güçlendirir. Antik dönemden günümüze kadar hayatını sürdürebilmek için çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. Bu kitabımızda hayatın ... Daha fazla göster
Yazar
Kolektif
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 2023
Yayınevi
Orient Yayınları
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 564
ISBN-13 9786256893870
Cilt Ciltsiz
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Sercan Kaya
@srcnky72
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close