Tüm Reklamları Kapat
Fantastic Fungi
Fragmanı İzle

Fantastic Fungi

Belgesel
2020
EA Puanı
Puanlanmadı
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Fantastik Fungi, 3.5 milyar yıl önce başlayan ve gezegenimizin hayatını devam ettirme, yeniden üretme ve iyileştirme yeteneğine sahip olan, büyülü, gizemli ve tıbbi değerleri ile bilinen mantarların dünyası hakkında betimleyici bir zaman atlamalı yolculuk. Bu belgesel, mantarların nasıl bir güce sahip olduğunu ve hayatın devamlılığına nasıl bir katkıda bulunduğunu göstermek için bizleri oldukça bilgilendirici bir yolculuğa çıkarıyor. Her türden mantarın eşsiz özelliklerinin ve büyüleyici detaylarının altını çizen film, mantarların dünyasının ne kadar geniş ve çeşitli olduğunu gözler önüne seriyor. Mantarların sıradan bir hayat formu olmaktan öte, Dünya'daki yaşamın devamlılığına ve yeniden doğuşuna inanılmaz katkıları olduğunu vurgulayan bu eser, aynı zamanda mantarların insan sağlığına olan katkılarını ve gelecekte nasıl bir öneme sahip olabileceğini tartışıyor. Özellikle yerkürenin doğal döngüsünde mantarların önemli rolü ve bu canlıların çevre üzerindeki etkisi, belgeselde dikkatle inceleniyor. İzleyenleri mantarların hayatını keşfe çıkan bu eşsiz yolculuk, aynı zamanda Dünya'nın sürdürülebilir geleceğinin de anahtarını veriyor. Sonuçta, Fantastik Fungi, mantarların büyüleyici dünyasına dikkat çekerek, hem bilgi verici hem de göz açıcı bir deneyim sunuyor. İçeriğindeki zengin bilgiler ve etkileyici görüntüler, izleyenlere doğanın muhteşem mucizelerine farklı bir bakış açısı kazandırıyor.
Fantastik Fungi, 3.5 milyar yıl önce başlayan ve gezegenimizin hayatını devam ettirme, yeniden üretme ve iyileştirme yeteneğine sahip olan, büyülü, gizemli ve tıbbi değerleri ile bilinen mantarların dünyası hakkında betimleyici bir zaman atlamalı yolculuk. Bu belgesel, mantarların nasıl bir güce sahip olduğunu ve hayatın devamlılığına nasıl bir kat ... Daha fazla göster
Yönetmen
Louie Schwartzberg
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
26 Mart 2020
Bölüm Süresi
81 dk
Bölüm Sayısı
1
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Fragman YouTube Linki
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close