Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Kitap
2017

Evren Avucunda (The Universe in Your Hand : A Journey Through Space, Time, and Beyond)

Uzay, Zaman Ve Ötesine Olağanüstü Bir Yolculuk
Yazar: Christophe Galfard
Tüm Reklamları Kapat

Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sayfa Sayısı 376
ISBN-13 9786051980027
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Christophe Galfard 1976 yılında doğdu. École Centrale’de okuduktan sonra öğrenim hayatına Cambridge’de devam etti. Ünlü astrofizikçi Stephen Hawking danışmanlığında teorik fizik dalında doktorasını bitiren nadir kişilerdendir. Kara delik ve evrenin kökeni alanlarında uzman olan Christophe Galfard, Lucy ve Stephen Hawking ile “Georges ve Evrenin Sırları” adında 35 dile çevrilen bir kitap yazdı.

Kişiler

Bu Eseri Raporla
Mitek Papilio Eseri Ekleyen
25
Tavsiye Yaz
Tavsiyeler (5)
Alıntılar (0)
Gönderiler (1)
Tavsiye
Semih Kılınç
Tavsiye Eden
Bilimsel gerçekliklerle yoğrulmuş, okuru sıkmayan, hayal gücünüzü de içine katıp yeni bilgiler edinmenizi sağlayan sade ve anlaşılır nadide eserlerden bir tanesi. Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum!
6
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Tavsiye
Mitek Papilio
Mitek Papilio
42K UP
Tavsiye Eden
Tek bir formülle (e=mc²) evrende mikro ve makro yolculuk yapmanızı sağlayan, anlaşılır bir başlangıç kitabı.
5
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Tavsiye
güzel bir kitap okumazsaniz pişman olursunuz ben aşırı beğendim içeriğini merak edenler için anlatılmaz,yaşanır bence
4
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Tavsiye
Tolga Yağlıcali
Tavsiye Eden
Çok iyi bir kitap. Evreni baştan sona anlaşılır bir şekilde anlatıyor. Kesinlikle kafa karıştırmıyor, zaten kitabın iki vaadinden biri sadece bir denklem kullanmak. Diğeri ise okuyucuyu geride bırakmamak. Bir başlangıç kitabı hatta en iyi başlangıç kitaplarından biri. Şiddetle tavsiye ediyorum.
3
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Tavsiye
Eren Fermiyon
Eren Fermiyon
13K UP
Tavsiye Eden
Bu kitabı okuyup anlamanız için öyle çok büyük bir bilgi birikiminiz olmasına gerek yok. Hiç bilginiz yoksa da olur. Bu kitabı diğer popüler kitaplardan ayıran özellik: Fiziği hikâye, roman gibi öğretici bir şekilde anlatması. Kitabı okurken çok eğlendim.
1
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Tavsiye Göster
Evren Avucunda
25
100.00% olumlu
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close