Tüm Reklamları Kapat
Evakuasiya

Evakuasiya

Kitap
2013
EA Puanı
10.0 10
26 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Qaraqan'nın "Tahliye" romanı okuyucular arasında fikir ayrılıklarına ve tartışmalara neden oldu. Roman, Masonluğun gizli tarihini ve toplu soykırımı anlatıyor. Kitabın ana karakterlerinin 33. derece mason "Ned" ile sohbetleri sizi Altın Haç, Tapınakçı savaşçılar, Altın Milyar ve Kabala, Yahudilerin büyük göçü ve eski Mısır rahiplerinin sırları, Satanizm hakkındaki efsanelerden alacak. ve Suikastçılar. Tahliye romanının tartışmalı yönü, kitapta olumsuz bir karakter olan Mason'un yaptığı tüm zulmü kendi diliyle haklı çıkarmasıdır. Roman, Masonluğu kınamaz, aksine gizli örgütlerin olumlu yönlerini olduğu kadar olumsuz yönlerini de ortaya koyar ve onların yüksek hedeflerinde manevi değer arar. Tahliye romanı size "iyi" ve "kötü" arasındaki ince çizgiyi göstermeye çalışıyor. Son 3 aylık satış sonuçlarına göre Tahliye romanı Bakü'de en çok satan romanlardan biridir.
Qaraqan'nın "Tahliye" romanı okuyucular arasında fikir ayrılıklarına ve tartışmalara neden oldu. Roman, Masonluğun gizli tarihini ve toplu soykırımı anlatıyor. Kitabın ana karakterlerinin 33. derece mason "Ned" ile sohbetleri sizi Altın Haç, Tapınakçı savaşçılar, Altın Milyar ve Kabala, Yahudilerin büyük göçü ve eski Mısır rahip ... Daha fazla göster
Yazar
Qaraqan
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Azerice (Azərbaycan dili)
Orijinal Başlık
Evakuasiya
Yayınlanma Tarihi
17 Aralık 2013
Yayınevi
Qanun Nəşriyyatı
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 268
ISBN-13 9789952264579
Son Baskı Tarihi 2019-12-17
Cilt Ciltli
Yazar Hakkında
Qaraqan (tam adı: Elxan Aqşin oğlu Elçin) - Azerbaycanlı rapçi, müzisyen, yazar, gazeteci, Azerbaycan Yazarlar Birliği üyesi, Ulusal Kitap Ödülü yarışmasının ilk birincisi. Şu anda 8 romanın yazarıdır.
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
Yazar
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (1)
Gönderiler (0)
İnceleme
Tehmez Muradov
İnceleyen10
Bu çok farklı bir kitap. Roman, Masonluğu kınamaz, aksine gizli örgütlerin olumlu yönlerini olduğu kadar olumsuz yönlerini de ortaya koyar ve onların yüksek hedeflerinde manevi değer arar. Tahliye romanı size "iyi" ve "kötü" arasındaki ince çizgiyi göstermeye çalışır.
14
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Tehmez Muradov
@Tehmez
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close