Tüm Reklamları Kapat
Erwin Schrödinger and the Quantum Revolution

Erwin Schrödinger and the Quantum Revolution

Kitap
2012
EA Puanı
10.0 10
8 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Erwin Schrödinger kuantum fiziğine yaptığı katkılarla ünlü Avusturyalı bir fizikçiydi. Schrödinger 1933 yılında Nobel Ödülü'nü kazanmıştır ve en çok kuantum mekaniğinin görünüşte paradoksal doğasını ortaya çıkaran, aynı anda hem canlı hem de ölü olan bir kutudaki kedi düşünce deneyiyle tanınmaktadır.

Schrödinger, tüm bilim tarihinin en verimli ve yaratıcı anlarından birinde çalışıyordu. O 1906'da üniversiteye başladığında, Einstein görelilik üzerine devrim niteliğindeki makalelerini çoktan yayınlamıştı. Şimdi bilimsel ilerleme bayrağı yeni bir nesle devrediliyordu: Werner Heisenberg, Paul Dirac, Niels Bohr ve tabii ki Schrödinger'in kendisi.

Bu sürükleyici biyografide John Gribbin bizi kuantum devriminin kalbine götürüyor. Schrödinger'in şaşırtıcı derecede renkli hayatını anlatıyor (Oxford Üniversitesi'ndeki bir pozisyona hem karısı hem de metresiyle birlikte gelmişti). Ve kendine özgü erişilebilir üslubu ve popüler dokunuşuyla, tüm modern bilimin temelini oluşturan kuantum mekaniğinin büyüleyici dünyasını açıklıyor.
Erwin Schrödinger kuantum fiziğine yaptığı katkılarla ünlü Avusturyalı bir fizikçiydi. Schrödinger 1933 yılında Nobel Ödülü'nü kazanmıştır ve en çok kuantum mekaniğinin görünüşte paradoksal doğasını ortaya çıkaran, aynı anda hem canlı hem de ölü olan bir kutudaki kedi düşünce deneyiyle tanınmaktadır. Schrödinger, tüm bilim tarihinin ... Daha fazla göster
Yazar
John Gribbin
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
01 Mart 2012
Yayınevi
Bantam Press
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
ISBN-10 0593067762
ISBN-13 9780593067765
Cilt Ciltsiz
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Emir Taha Sezer
@mrthszr00
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close