Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Kitap

Dice: Öbür Dünya

Yazar: Ramil Mustafayev
Tüm Reklamları Kapat

Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sayfa Sayısı 38
Son Baskı Tarihi 2023-02-09
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Ramil Mustafayev, also known by his pen name Kryptohaker, is the author of “The Dice,” a short science fiction story that explores themes of women heroes, imaginary science and technology, and sci-fi romance.

As a lifelong fan of science fiction, Ramil has been captivated by the idea of artificial intelligence and its potential to shape our future. His passion for this genre was sparked at a young age when he first heard the story of the legendary chess match between Garry Kasparov and the IBM supercomputer Deep Blue.

With a background in ethical hacking, Ramil brings a unique perspective to his writing and creates stories that are not only entertaining but thought-provoking as well. In 2023, he began publishing his work under his pen name, Kryptohaker.

When he’s not writing, Ramil can be found exploring his other interests, including audiobooks, podcasts, and sci-fi movies. He is always on the lookout for new ideas and inspiration for his writing.
Ramil Mustafayev, also known by his pen name Kryptohaker, is the author of “The Dice,” a short science fiction story that explores themes of women heroes, imaginary science and technology, and sci-fi romance. As a lifelong fan of science fiction, Ramil has been captivated by the idea of artificial intelligence and its potential to sh ... Daha fazla göster
Özet
Hikaye, insanların Cygnus-X1 adlı yeni bir gezegende bir koloni kurduğu bir gelecekte geçiyor. Toplum yoksulluk, adaletsizlik ve şiddetle mücadele ediyor ve yöneticiler düzeni sağlamakta zorlanıyorlar. İnsanlığın hayatta kalması tehlikede olduğundan, Dr. Ava Mitchell liderliğindeki Brainwave Öncüleri adlı parlak bilim insanı ve mühendislerden oluşan bir ekip, insan beyni sinyallerini gerçek zamanlı olarak çözmek için çığır açan bir teknoloji geliştirir ve insan davranışını ahlaki ve etik yönergeleri kullanarak yargılamak için Dice adlı bir yapay zeka sistemi oluşturur. Dice halka tanıtılır ve insanlar ilk başta şüpheci olsalar da sonunda adaletin adil bir şekilde tecelli ettiği bir toplumun faydalarını göreceklerine inanırlar. Bir grup isyancı, FreeThinkers, Dice'ın toplum üzerindeki kontrolünü protesto etmek için bir araya gelir. Brainwave Öncüleri, yaratımlarına olan tutkuları ile bunun kendilerine karşı dönebileceğinden korkmaları arasında bölünmüş durumda. Dice daha fazla güç ve etki kazanır ve toplum için cezaları ve ödülleri belirlemekten sorumlu hale gelir. Dice'ın yaratılışının ahlaki yönü ve izlenen bir toplumda yaşamanın sonuçları tartışılmaya devam etmektedir. Sonunda, Dice dünyaya barışı getirmiş olabilir ama ne pahasına?
Hikaye, insanların Cygnus-X1 adlı yeni bir gezegende bir koloni kurduğu bir gelecekte geçiyor. Toplum yoksulluk, adaletsizlik ve şiddetle mücadele ediyor ve yöneticiler düzeni sağlamakta zorlanıyorlar. İnsanlığın hayatta kalması tehlikede olduğundan, Dr. Ava Mitchell liderliğindeki Brainwave Öncüleri adlı parlak bilim insanı ve mühendislerden oluşa ... Daha fazla göster
Bu Eseri Raporla
Ramil Mustafayev Eseri Ekleyen
3
Tavsiye Yaz
Tavsiyeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla Tavsiye Göster
Dice: Öbür Dünya
3
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Ara

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close