Tüm Reklamları Kapat
Deprem
Fragmanı İzle

Deprem

Film
1976
EA Puanı
10.0 10
3 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Babasının ölüm haberi üstüne kalan malları satmak için köye dönen Ahmet'in planları bir anda sekteye uğrar. Zira köyün en güzel kızı olan Zeynep'e görür görmez aşık olur. Artık köyde daha uzun kalmak için bir sebebi vardır. Zeynep de Ahmet'e aşık olmuştur ancak Ahmet'in alaycı tavırları ve şımarıklığı Zeynep'i en çok rahatsız eden şeylerdir. Zeynep yaşının evlenmek için geçtiğini düşündüğünden kendisini isteyen demirci ustası Rıza Usta'yla evlenmeye karar verir. Ancak düğün beklendiği gibi gitmez, Ahmet düğün gecesi Zeynep'i kaçırır. Bunu duyan Rıza usta ise ikilinin peşine düşerek öcünü almaya kararlıdır...
Babasının ölüm haberi üstüne kalan malları satmak için köye dönen Ahmet'in planları bir anda sekteye uğrar. Zira köyün en güzel kızı olan Zeynep'e görür görmez aşık olur. Artık köyde daha uzun kalmak için bir sebebi vardır. Zeynep de Ahmet'e aşık olmuştur ancak Ahmet'in alaycı tavırları ve şımarıklığı Zeynep'i en çok rahatsız eden şeylerdir. Zeynep ... Daha fazla göster
Oyuncu
Türkan Şoray Kadir İnanır Nasır Melek Tümü
Yönetmen
Şerif Gören
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 1976
Film Süresi
1 saat 23 dakika
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Ülke Türkiye
Türler Dram, Romantik
Prodüksiyon Akün Film
IMDb Puanı 6.2/10
Fragman
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close