Tüm Reklamları Kapat
Delisin

Delisin

Film
1975
EA Puanı
7.8 10
4 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Yusuf Efendi, tüm mal varlığını gayri-resmi oğlu olan Ferit'e bırakmaya karar verir. Bu yüzden tüm malını satıp senete çeviren Yusuf Efendi,senetleri bir yere saklar. Ferit'e senetin yerini söyleyemeden ölen Yusuf Efendi, ardında büyük bir karmaşa bırakır. Kasabaya gelen Ferit, bir fotoğrafçının yanında çalışmaya başlar. Bu sırada amcasının kızı olan Alev ile bolca vakit geçiren Ferit, genç kadına aşık olur. Onlar güzel bir ilişki yaşadıkları sırada, Yusuf Efendi'nin kardeşleri mirasın peşine düşer. Her yerde senetleri arayan insanlar, amaçlarına ulaşabilecek midir?
Yusuf Efendi, tüm mal varlığını gayri-resmi oğlu olan Ferit'e bırakmaya karar verir. Bu yüzden tüm malını satıp senete çeviren Yusuf Efendi,senetleri bir yere saklar. Ferit'e senetin yerini söyleyemeden ölen Yusuf Efendi, ardında büyük bir karmaşa bırakır. Kasabaya gelen Ferit, bir fotoğrafçının yanında çalışmaya başlar. Bu sırada amcasının kızı ol ... Daha fazla göster
Oyuncu
Tarık Akan Necla Nazır Adile Naşit Tümü
Yönetmen
Ergin Orbey
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
01 Nisan 1975
Film Süresi
1 saat 15 dakika
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Ülke Türkiye
Türler Komedi, Romantik
Prodüksiyon Arzu Film
IMDb Puanı 6.9/10
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close