Tüm Reklamları Kapat
Dakikalar İçinde Dünya Tarihi: Anında Açıklanan 200 Önemli Tarihi Olay

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi: Anında Açıklanan 200 Önemli Tarihi Olay

Kitap
2015
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
İlk uygarlıklardan Ortaçağ'a, Devrimler Çağı'ndan yirminci yüzyıla uzanan bir yolculuk... Görseller eşliğinde 200 önemli tarihi olay, dönem ve şahsiyet üzerinden bir dünya tarihi okuması.
Homo sapiens'ten günümüze insanın tarihi yolculuğu nasıl gelişti? İlk medeniyetlerden bugüne toplumlar ne yöne evrildi? Pek çok tarihi dönüm noktası dünya tarihini nasıl şekillendirdi? Roma İmparatorluğu'na ne oldu? Magna Carta neden bu kadar önemliydi? Birinci Dünya Savaşı'na ne yol açtı? SSCB neden çöktü? Rus İvan gerçekten de o kadar korkunç muydu?
Uzun Lafın Kısası serisinden Dünya Tarihi Aristoteles'in bilgeliğinden Atatürk'e, Mısır'dan Hiroşima'ya, bronzdan kitle iletişim araçlarına kadar pek çok önemli detayla hızlı ve doyurucu bir okuma vadediyor.
Bir görsel ya da açıklayıcı şemanın eşlik ettiği her bir konu ayrı bir kitap olacak kadar detaylı irdelenmeyi hak etse de giriş niteliğindeki bu çalışma, tarihteki önemli dönüm noktaları hakkında geniş bilgi edinmek isteyen herkesin bu tarihi serüvene çıkmasını sağlayacak.
İlk uygarlıklardan Ortaçağ'a, Devrimler Çağı'ndan yirminci yüzyıla uzanan bir yolculuk... Görseller eşliğinde 200 önemli tarihi olay, dönem ve şahsiyet üzerinden bir dünya tarihi okuması. Homo sapiens'ten günümüze insanın tarihi yolculuğu nasıl gelişti? İlk medeniyetlerden bugüne toplumlar ne yöne evrildi? Pek çok tarihi dönüm noktası dünya ... Daha fazla göster
Yazar
Dorothy Ail Tat Wood
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
04 Ağustos 2015
Yayınevi
Kronik Kitap
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 416
ISBN-10 6258431151
ISBN-13 9786258431155
Boyutları 12,7 x 12,7 cm
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Amerikalı yazardır. Eserlerinde; sınıf çatışması, cinsel istismar, çocuk istismarı, feminizm ve lezbiyenizm gibi konuları işlemiştir. Kendisini bir lezbiyen kadın olarak tanımlamıştır.
Özet
İlk uygarlıklardan 20. yüzyıla kadar gelen süreçte dünyayı etkileyen genel tarih bilgileri veriliyor.
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Kutay Aydoğan
@kutayaydgn
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close