Tüm Reklamları Kapat
Climax

Climax

Film
2018
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
1990'ların ortalarında, 20 Fransız şehir dansçısı, son bir dansı paylaşmak için bir ormanın kalbindeki kapalı bir yatılı okulda üç günlük bir prova için bir araya gelirler. Daha sonra büyük bir sangria kasesinin etrafında son bir parti yaparlar. Hızla atmosfer şarj olur ve garip bir çılgınlık bütün gece onları ele geçirir. Uyuşturulmuş oldukları onlara açık görünüyorsa, ne kim tarafından ne de neden olduğunu bilmiyorlar. Ve çok geçmeden, müziğin hipnotik ve artan elektrik ritmiyle hissizleşen nevrozlarına ve psikozlarına direnmeleri imkansız. Kimi kendini cennette hissederken, çoğu cehenneme dalar.
1990'ların ortalarında, 20 Fransız şehir dansçısı, son bir dansı paylaşmak için bir ormanın kalbindeki kapalı bir yatılı okulda üç günlük bir prova için bir araya gelirler. Daha sonra büyük bir sangria kasesinin etrafında son bir parti yaparlar. Hızla atmosfer şarj olur ve garip bir çılgınlık bütün gece onları ele geçirir. Uyuşturulmuş oldukları on ... Daha fazla göster
Oyuncu
Sofia Boutella Romain Guillermic Souheila Yacoub
Yönetmen
Gaspar Noé
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Fransızca (français)
Yayınlanma Tarihi
19 Eylül 2018
Film Süresi
97 dk
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Ödüller 6 galibiyet ve 14 adaylık
Türler Dram, Korku, Müzik
Gişe Hasılatı (Dünya Geneli) $817,339
IMDb Puanı 7.0/10
Rotten Tomatoes 68%
Metacritic Puanı 67/100
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Zehra Yeşil
@einstein3956651
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close